עיתון סופשבוע של שלי

אחלו לי בהצלחה - אני ראשת האופוזיציה באופן רשמי. תקציב לפיד: ישן ומשומש, זאת פוליטיקה חדשה? זה האיש שזעק איפה הכסף? אנחנו נערכים לקרב. ולמה אתה עוזב אותנו עידן עופר?!

13 באפריל, 2013

שלום לכם חברות וחברים,

 

תקציב לפיד: כל כך ישן ומשומש שצריך לשפשף את העיניים ולשאול: הזאת פוליטיקה חדשה?! הזהו האיש שזעק איפה הכסף?! המסע של לפיד אל נתניהו השבוע "להראות" לו את עיקרי התקציב הוא הכי מגוחך. נתניהו הרי כתב את התקציב הזה בעצמו, עם שטייניץ ופקידי האוצר, והוא מכיר אותו יותר טוב מלפיד עצמו. לפיד מצא את הכסף שחיפש אצל העניים ואצל מעמד הביניים. אנחנו נערכים לקרב. הנה כמה ראיונות שבהם אני מפרטת, נתחיל בלילה כלכלי בערוץ 10 אצל שרון גל:

וטרי טרי מעכשיו – פגוש את העיתונות הערב עם דנה וייס בחדשות ערוץ 2:

וגם: "העולם הבוקר" ערוץ 2 לאברי גלעד והילה קורח - "אנחנו מקבלים לא תרופה למחלה, אלא עוד מאותה המחלה""הכל דיבורים" לאיילה חסון וחנן קריסטל, גם על פוליטיקה, וביומן  הערב של גל"צ לספי עובדיה, על מה שיקרה לריקי כהן, על איומי נובל אנרג'י החצופים שיעזבו את ישראל, ועל הדוגמא הספציפית של העוול וחוסר הצדק הנורא שבהעלאת המע"מ – המס הכי לא צודק והכי לא שוויוני שיש. בראיון אצל ספי עובדיה אני גם מתייחסת לרצון שלי להקדים ככל האפשר את ההתמודדות על ראשות המפלגה: "ככל שזה תלוי בי אני מעדיפה פריימריז לראשות המפלגה מוקדם ככל האפשר, ואנחנו מפלגה דמוקרטית, ואנחנו נעשה את הדברים האלה בהסכמה ובאמצעות הועידה שלנו שהיא ועידה נפלאה של אנשים אידאולוגים שנבחרו בבחירות דמוקרטיות... אני מעריכה ובמלוא הצניעות ובמלוא הנכונות להוכיח את עצמי כל הזמן, שחברי מפלגת העבודה יבחר בי שוב לראשות המפלגה. וכמובן שכל התמודדות היא לגיטימית ואנחנו מפלגה דמוקרטית. חשוב מאוד לשמר מפלגות דמוקרטיות היום כשפחות מפלגות פועלות באופן דמוקרטי ויש עליהן שליט יחיד, מליברמן ודרך לפיד ועד המפלגות החרדיות, לא צריך לפחד מהתמודדות. התמודדות אידאולוגית על הנהגה היא לגיטימית ויפה וחשובה, וחשוב שתהיה".

אחלו לי בהצלחה - אני ראשת האופוזיציה באופן רשמי עכשיו. הודיתי לכל סיעות האופוזיציה שתמכו בי לכהונה. זו אופוזיציה גדולה ומעניינת, רבת ניגודים אבל יש בה גם נקודות הסכמה שאותן נמנף לגבהים, וכמה עבודה שיש לנו לעשות!

העלאת שכר הלימוד לסטודנטים - איפה הבושה, וכמה אפשר להתעלל בליבת בוחריך ולעשות ההיפך המוחלט ממה שהבטחת להם?! כן, לפיד התכוון להעלות את שכר הלימוד לסטודנטים ולקצץ בתקציבי ההשכלה הגבוהה – והעובדה שחזר בו (בפוסט בפייסבוק! אחרי שהאוצר אישר רשמית את הקיצות ואמר ש"אין מנוס מקיצוצים כואבים) – היא עדות לכוח העצום שיש ללחץ ציבורי, שעוד נזדקק לו הרבה בהמשך. את המחאה הקצרה והאפקטיבית, שגדעה את המזימה עוד לפני שבוצעה, הצית יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק כשחשף בלי להתבלבל מה שאמר לו בכיר באוצר. למחרת התקיים בכנסת דיון מיוחד על התקציב לדרישת האופוזיציה, ייחדתי אותו לסטודנטים ולהשכלה הגבוהה, ודרך זה הסברתי והמחשתי מהי ממשלה, מהי אופוזיציה, ומהן פוליטיקה ישנה ופוליטיקה חדשה, מוזמנים לצפות ולקרוא:

והנה גם ראיון על זה בגל"צ אצל יעל דן (שבו אני מסרבת בתוקף להתעמת עם סטטוס בפייסבוק שפרסם לפיד – יש גבול! וגם מתוודה שאני אמנם פמיניסטית, אבל אעדיף גבר סוציאל דמוקרט בעמדת כוח על פני אשה קפיטליסטית), בערוץ הכנסת אצל אורית לביא נשיאל, ועוד הרבה תקשורת. 

עמית שב אלינו. עמית בן צור, כלכלן, איש חינוך, איש אמוני, מבין גדול בממשלה, כנסת, וסוגיות כלכליות, קצין במיל' ב – 8200, בוגר תנועת הבוגרים של הנוע"ל ואב לשתיים מקסימות, ואחד האנשים הכי מוכשרים ואידיאולוגיים בסביבה – הוא מהשבוע ראש מטה ראש האופוזיציה, אחד התפקידים הכי בכירים בכנסת. מיניתי את עמית לתפקיד באופן מובן מאליו, תקראו עליו כאן ותבינו למה, ולשמחתי הוא הסכים. בהצלחה.

כבוד ל 1300 עובדי סלקום שהתאגדו, קראו עוד בפוסט בבלוג שלי על חוצפתה של הההנהלה,  ועל העובדים – מעמד ביניים משכיל שרק רוצה לגמור את החודש בשלום, אבל מצא את אומץ הלב להתאגד. מאוד ממליצה להכנס לפרופיל שלהם בפייסבוק. אני עוקבת בעניין עצום ובאהדה גדולה אחרי סיפוריהם של העובדים, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, ערבים ויהודים שמתפרסמים שם בשמם, וגם כמובן אחרי נסיונותיה הנואלים של ההנהלה להתנכל להם. תנו להם לייק גדול. הנה דוגמא לסטטוסים היפים שהם מעלים:

זוכרים איך התחיל המהלך האדיר של שנוי חלק המדינה ברווחי הגז הטבעי? בשאילתא שלי לשר האוצר, שעליה הוא ענה שאי אפשר לשנות את המיסוי... ההמשך, והנצחון, כבר סופר ועוד יסופר רבות, אבל ההקדמה הזאת באה להעיד על חשיבותו של כלי השאילתות הרשמיות, וגם לספר לכם על כמה שאילתות מהותיות שהגשנו השבוע, מוזמנים להכנס למה שמעניין אתכם.

שאילתא לשר האוצר בנושא שיעור המס האפקטיבי של חברת טבע

שאילתה ישירה לשר האוצר ולשר התקשורת בנושא עובדי קבלן בחברת הדואר

שאילתה ישירה לשר הבטחון, הפרטת מערך הכשרת הנהגים ותוצאותיו הרות האסון

לחיפאים ולתושבי הקריות שביניכם – ביום שני, יום הזכרון לחללי צה"ל, אייצג את הממשלה והכנסת בטקס הממלכתי בבית העלמין הצבאי נווה-דוד בחיפה, אשא נאום ואניח את זר הממשלה והכנסת.

אל האבל הלאומי הכבד שעוטף את היום הזה, אל ההזדהות עם הכאב הבלתי נגמר של משפחותיהם של הנופלים ואוהביהם - תמיד נוסף הצווי להיות ראויים לנופלים.  לקיים כאן חברת מופת ראויה ומוסרית בתוכה, חזקה ואיתנה לגונן על עצמה מפני אויבים מבחוץ, אבל בו בזמן חותרת לשלום עם שכניה.

הטקס כמובן פתוח לציבור הרחב, הוא יפתח בשעה 11:00 ואתם מוזמנים.

ממש בצפירה של יום השואה, הסתיימה השבעה על סבא שמעון, ניצול שואה, בן 90, הסבא שלי ילדי גל ורמה מצד אביהם נועם זיו. אשתו, סבתא עליזה, צברית פלמ"חניקית תיבדל לחיים ארוכים, ילדיו, נכדיו וניניו עמדו ליד קברו כשהצפירה נשמעה. "סגירת מעגל" היא קלישאה לתאר את סיומן של 90 שנים סוערות ומופלאות, מזוויעות וגם מאושרות של בן אדם אחד, סבא שמעון, של עם שלם ושל מדינה שלמה. על סבא שמעון זיו שהבריח מזון לגטו, נדד באירופה, נלחם במלחמות ישראל ונשא לאשה את עליזה שבהתחלה לא רצתה אותו כי היה גלותי ולבנבן – בפוסט שלי בבלוג. וכאן אני קוראת בטקס בכנסת את שמות בני המשפחה שלי שנספו בשואה:

לא רק קורבנות. אני עושה הרבה וברציפות למען אותם ניצולי שואה שהושלכו באכזריות לשולי החברה, הופקרו ונזנחו. החל במאבק (שהצליח) נגד הפרטת המעונות לניצולי שואה פגועי נפש, דרך הצעת חוק להכרה בניצולי שואה יוצאי צפון אפריקה, עבור בהעברות כספים בכל פעם שיכולתי בועדת כספים, וגם התערבות אישית לטובת כל אדם כזה שגורלו מובא לידיעתי  (הנה כאן עוד) זה לא צריך לבוא במקום התפעמות  עמוקה, אופטימית, מדור שלם ששרד את השואה, היה שותף לבניינה ולשגשוגה ולהנהגתה של המדינה, והעמיד כאן, מחדש,  משפחות. אני יודעת מאמא שלי ניצולת השואה וניצולים רבים נוספים שהם רוצים בהצגת התמונה השלמה, שיש בה גם אור וגם חושך, ומבקשים, שוב ושוב, שביום השואה נראה אותם לא רק כקורבנות אלא גם כמחוללי התקומה.  וגם על הגבורה, גבורתם חניכי תנועות הנוער הציוניות, שלחמו למען המוסר האנושי, וסרבו לקבל את המציאות כפי שהיא – במלאת שבעים שנה למרד גטו ורשה, אתם מוזמנים לקרוא בפוסט שלי בבלוג.

למה, למה אתה עוזב אותנו עידן עופר?! סטטוס ויראלי במיוחד שלי, שקראו אותו כבר יותר מ- 300 אלף איש, וגם אתם מוזמנים:

הישראלי העשיר בעולם יורד לאנגליה.

קשה לו כאן.

לא עזר שהוא האיש העשיר ביותר במדינתנו הקטנה.

לא עזר שהענקנו לעסק המשפחתי שלו את ים המלח שלנו, בתמורה לתמלוגים זעירים.

לא עזרו המיליארדים שגרף, והמיליארדים שהענקנו לו כהטבות מס.

לא עזרה השקשוקה שהעבירה למשפחתו בנזיד עדשים את השליטה על חברת הספנות של המדינה (ואם כבר מדברים... אתמול הודיעה חברת צים שהחוסכים יעברו אצלה עוד תספורת(.

 לא עזר שדלתות הפוליטיקאים תמיד פתוחות בפניו לשמוע על סבלותיו.

לא עזר ששר האוצר החדש דומה באופן מוחלט לקודמיו והחגיגה יכולה להימשך באין מפריע.

לא עזר שישראל היא בערך המדינה היחידה במערב שבה לא מנכים מס עיזבון כלשהו מירושת הענק שהונחה בחיקו.

אז למה, למה אתה עוזב אותנו עידן עופר?!

אולי זה יוקר המחיה ששבר אותך? מחיר הקוטג' במכולת בארסוף? ההעלאה המתוכננת בשכר הלימוד?

או אולי מתברר שגם אם קבלת עוד, ועוד, ועוד, אפשר עדיין לקחת עוד?

שמע, אמרו לו יועצי המס. בלונדון היאוש נעשה אפילו עוד יותר נוח. במיוחד כשאתה מיליארדר.

בלונדון אנשים עוד יותר אדיבים למיליארדרים זרים.

בלונדון הנהיגו מעמד מיוחד לתושב שאינו אזרח, שלמעשה פוטר אותו ממיסוי על הכנסה ועל רווחי הון.

לא תאמין, אמרו לו יועציו, אחרי כל מה שחלבת מהמדינה – תוכל לשלם למדינה שלך אפילו עוד פחות מיסים.

ואז הוא החליט שהגיע הזמן לשנות אווירה ולעבור ללונדון כי אחרי הכל אם לחיות כמו מיליארדר אז לפחות שהטלוויזיה תהיה טלוויזיה.

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי