הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הארכת תוקף "חוק הטקסטיל הבטחוני" של שלי

22 במאי, 2013

 

החוק עבר בממשלה הקודמת כהוראת שעה לשנתיים, ועל פיו, כוחות הביטחון (משרד הביטחון וצה"ל, המשטרה והשב"ס) מחויבים לרכוש טקסטיל תוצרת הארץ גם אם המכרז הזר זול ב-50% מההצעה הישראלית. הוא חוקק בשיתוף פעולה עם התאחדות התעשיינים.

החוק ייצר מאז שנחקק יותר מאלף מקומות עבודה בפריפריות, ועלותו נחשבת אפסית ביחס להיותו מחולל עבודה במשק. 31 חברי כנסת הצביעו על הצעת החוק של שלי יחימוביץ' שחתומים עליה גם ח"כ נחמן שי, ח"כ משה גפני וח"כ יצחק וקנין.

בכוונת יחימוביץ' לקדם בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה השונים ועם התאחדות התעשיינים את קבלתו של החוק בקריאה שנייה ושלישית בהקדם, על מנת לאפשר למפעלי הטקסטיל להמשיך בעבודתם למען התעסוקה בפריפריה ועבור מערכת הבטחון הישראלית.

 

יחימוביץ' התבטאה בנושא בתחילת השבוע, לאחר שועדת השרים לענייני חקיקה אשרה את ההארכה ואמרה: "הארכת החוק תאפשר לשמור על אלפי מקומות עבודה בפריפריה משדרות ועד קרית שמונה ותייצר מאות מקומות עבודה נוספים בשנתיים הקרובות. שוב מוכח שבלי תכניות מפוברקות כמו ויסקונסין ובעלות נמוכה יחסית, אפשר לספק פרנסה לאנשים ולהפעיל מנועי צמיחה אמיתיים. אפעל במלוא המרץ על מנת להביא להשלמת החקיקה בכנסת בשבועות הקרובים".

 

על הצעת החוק במתכונתה הנוכחית היו חתומים גם ח"כ משה גפני (יהדות התורה), ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) וח"כ נחמן שי (העבודה).

במתכונתו הקודמת, הזהה, היו חתומים על החוק בנוסף ליוזמת יחימוביץ' גם משה כחלון, סטס מיסז'ניקוב וח"כים נוספים מכל קצוות הקשת הפוליטית.

 

לחוק:

http://www.shelly.org.il/node/8241