שלי על חוק הגיוס: "הממשלה הזאת על כל חלקיה עוסקת בפוליטיקה ישנה ורדיפה אחר כותרות, ספינים והטעיות. גיוס חרדים לא רק שלא יגבר בשיטת הממשלה, אלא יפחת לטובת עוד כותרת פופוליסטית"

27 במאי, 2013

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' התייחסה בפתח ישיבתה של סיעת העבודה לסוגיית הגיוס ואמרה: "אנחנו בעיצומו של קרב אחרי כותרות, ספינים והטעיות ונראה שהממשלה הזו על כל זרועותיה עוסקת יותר בפוליטיקה ישנה ורדיפה אחרי קרדיטים ולא שמה לב איך כל היעדים שהציבה לעצמה אבדו גובה. גיוס החרדים לא רק שלא יגבר אלא יפחת לחלוטין כי יצירת סכסוך כזה בחברה הישראלית ישיג את ההיפך. לפיד משתף פעולה עם הקיצוניים שבציבור החרדי, אלו שלא מוכנים לדבר, והתוצאה תהיה גיוס של פחות חרדים והרבה כותרות. אנחנו פועלים אחרת. יש לנו צוות סיעתי שבראשו עומד ח"כ איציק שמולי שבוחן את העניין לעומק, ואנו מתנהלים בכובד ראש ואחריות כלפי הנושא החשוב הזה. אנחנו מסתייגים מהצורה הפופוליסטית שבה כל גורמי הממשלה מתייחסים לסוגיה הזו".

 

 

באשר להעלאת המע"מ אשר אושרה בועדת הכספים אמרה יחימוביץ' כי הועדה עשתה זאת במחי יד בלי לקיים חובת היוועצות, כדי לגייס 4 מיליארד ש"ח מהציבור העני ביותר וממעמד הביניים: "זה מס לא צודק, לא אנושי, לא שוויוני ולא כלכלי. כשאתה עני אתה משלם אותו יותר והוא מוטל בלי להניד עפעף, כי קל לקחת מהציבור שאין לו מוקדי כוח. כששר האוצר שוקל להוריד פטורים לחברות הגדולות ביותר הוא הולך לג'רמי לוין, מנכ"ל טבע, לפגישה אישית- אף אחד לא הולך לפגישה אישית עם העשירון התחתון שישלם כ-40% מהכנסותיו על מע"מ.

המאבק על המע"מ הוא לא רק מאבק צרכני. הוא מאבק נגד הגברת אי השוויון בחברה הישראלית, נגד העמקת העוני ובעד מיסוי הוגן. זה המס הכי קיצוני שאפשר להטיל. זה מאבק מרכזי שלנו שצריך לנהל אותו וגם לציבור אני קוראת לא לעבור לסדר היום. זה לא מובן מאליו. זו לא גזירת גורל- יש חלופות. הכסף לא חייב להיגבות לפי אותה פוליטיקה חדשה- ישנה, ממי שהכי קל לשלוח את היד לכיסם".