שלי ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן: לך הביתה.

15 ביוני, 2013

בפוסט חריף שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה, כותבת יחימוביץ': "אתה גורם נזק לעובדים ולעבודה המאורגנת. כך מתנהג שליט ברפובליקת בננות, לא מנהיג עובדים. מנהיגי עובדים אמיתיים חיים בתוך עמם, לא מעליו. הם עסוקים יום ולילה בטובתם של מי שבחרו בהם, לא באיך לנצל את כוחם ולעשות הרבה כסף על הדרך"

 

 

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' תוקפת בחריפות את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד וקוראת לו להתפטר. בסטטוס שהעלתה בעמוד הפייסבוק שלה, היא כותבת: "אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, לך הביתה. בית מפואר, בריכת שחיה בחצר, רכבי יוקרה, שלל עסקים פרטיים - חלקם באורח מסתורי עושים עסקים עם הנמל, העדפה של קרובי משפחה במכרזים, אווירת פחד וחשבון, סגירת הנמל לרגל אירועים פרטיים –  ככה מתנהג שליט ברפובליקת בננות, לא יו"ר ועד."

יחימוביץ' כותבת עוד:

"להיות מנהיג עובדים זאת שליחות מורכבת וקשה, אפילו נעלה. אני יודעת, אני מכירה הרבה כאלה, שמארגנים עובדים מפוחדים, שמייצגים את מי שעובדים קשה ומפרנסים את משפחותיהם בכבוד. שמתייצבים בידיים נקיות ובלהט – אל מול האתגר המורכב של הגנה על הפרנסה ועל הזכויות של מי שבחרו בהם. שעומדים לפעמים מול בעלי שליטה חמדנים, שרוצים רווח גדול כאן ומהר על חשבון עובדים רגילים. שהם שותפים במאבק נגד הפרטת נכסי המדינה ומשאביה לידי כמה משפחות הון.

מנהיגי עובדים אמיתיים חיים בתוך עמם, לא מעליו. הם עסוקים יום ולילה בטובתם של מי שבחרו בהם, לא באיך לנצל את כוחם ולעשות הרבה כסף על הדרך."

יחימוביץ' כותבת עוד כי מנהיג עובדים ראוי צריך להעניק לגיטימציה לעובדים שהוא מייצג ולעובדים בכלל. לגיטימציה להתארגנויות המרגשות שמתרחשות עכשיו אצל עובדי מעמד הביניים, אצל צעירים – בפלאפון, בבורגראנץ', בהוט, אצל מורי הקבלן. להעניק לגיטימציה, לא לשלול אותה. היא מוסיפה כי חסן מספק תחמושת קטלנית בידי מי שחלומם הוא שלא יהיו ועדי עובדים בכלל. אלה שהיו רוצים שכל העובדים בלי יוצא מן הכלל יהיו עובדי קבלן נטולי זכויות.

יחימוביץ' חותמת בקריאה לחסן: "אלון חסן, אתה לא מייצג עובדים באמת.

אתה גורם נזק. אתה משחק לידי האויבים הציניים ביותר של חופש ההתארגנות, שהיא זכות דמוקרטית בסיסית.  לך הביתה."

לפוסט שהעלתה יחימוביץ' מצורפת תמונה מתחקיר אולפן ששי ששודר אתמול בערוץ 2.