שלי לגדי נס ב"רדיו חיפה" על אלון חסן והמאבק בתקציב

19 ביוני, 2013
האזינו:

-הריאיון המלא באודיו בתחתית הכתבה-

 

גדי נס: בוקר טוב לחברת הכנסת שלי יחימוביץ', יושבת ראש מפלגת העבודה.

בוקר טוב גדי.

גדי נס: יו"ר ועד נמל אשדוד מזומן השבוע לשימוע ואת כבר קוראת לו להתפטר. הוא לא נלחץ.

תראה, יש כאן מצב שבו יו"ר ועד עובדים במקום להיות שותף ומי שנותן לגיטימציה להתאגדויות המדהימות שקורות עכשיו ברחבי הארץ, במקום להיות חומן המגן מול הממשלה, במקום לסייע לדבר הזה הוא משמש כלי הנשק הכי יעיל במי שרוצה לפגוע בעובדים. הוא חייב חייב ללכת ולפנות את מקומו כי הוא גורם נזק בלתי נסבל.

גדי נס: אנחנו ראינו שיש לו עסקים פרטיים והוא חי בפאר, ההפך הגמור ממה שצריך להיות יושב-ראש ועד עובדים.

נכון, יו"ר ועד עובדים צריך לחיות בתוך עמו. הבעיה הכי קשה היא שבהתנהגות הבלתי נסבלת שלו הוא עושה דה-לגיטימציה לעצם הרעיון של התארגנות של עובדים אבל אני מכירה הרבה מנהיגי עובדים שמגנים על העובדים שלהם. מנהיגי עובדים צריכים להיות כמו העובדים שלהם, לחיות בתוך עמם.

גדי נס: לא ידעת את זה כשהחמאת לו בפריימריז? לא ידעת? הנה הוא אומר: היא החמיאה לי בפריימריז ועכשיו היא קוראת לי להתפטר?

גדי, תקשיב לי, מעולם לא החמאתי לו, מעולם לא ביקשתי ממנו עזרה, מדובר בהמצאה וקשקוש מוחלטים. זה אדם כנראה לא ישר, לא הגון שמוכן להגיד כל דבר גם אם אין בינו ובין האמת שום קשר. וגם האיומים שהוא יחפש אותי בפריימריז מעוררים בי סלידה. זה ממש לא מפחיד אותי. ואין מקום לדיבורים האלה בדמוקרטיה המפלגתית שלנו. אנשים הולכים לקלפי ובוחרים על סמך מי שהם מאמינים בו ולא על סמך איומים והפחדות.

גדי נס: על סמך מה שהבטחת בבחירות, איך אפשר למנוע את העברת הגזירות שהממשלה מתכננת?

תראה, זה מאבק מאוד מאוד קשה. יש כאן ממשלה, שר אוצר וראש-ממשלה שהכריזו מלחמה על 99% מהציבור. אף אחד לא יוצא נקי. לא עובדים, לא מעמד הביניים, לא עניים, לא עקרות הבית, לא סטודנטים, לא הקשישים הסיעודיים, לא הפנסיונרים. הם מטווחים על כולם חוץ מעל קבוצה קטנה שאותה הם מייצגים, קבוצה של בעלי ממון. אנחנו מנהלים כאן קרב מאוד מאוד קשה מול ממשלה שפשוט נלחמת נגד הציבור ואנחנו זקוקים גם לציבור בקרב הזה. כבר עכשיו הצלחנו להוריד חלק מהגזירות.

גדי נס: אבל אז יחזרו המנטרות של יוון וספרד.

היום לפיד חוזר בדיוק על המנטרות של שטייניץ ונתניהו. הוא לעג להם, לאלו שהולכים לחדרים האפלים ובסוף ייצאו ויכניסו את הידיים לכיסים של הציבור והתחייב לא להיות כזה. הוא הבטיח פוליטיקה חדשה.

גדי נס: אני מקווה שתצליחו במאבק הזה ותעצרו חלק מהגזירות. בוקר טוב ושבוע טוב.

תודה גדי, בוקר טוב.