שלי בכנס השלטון המקומי בכנסת: "שמענו מרה"מ על תכניות עתידיות - אבל אנחנו רואים כאן ועכשיו רק קיצוצים וגזירות"

27 ביוני, 2013

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה למשתתפי כנס השלטון המקומי בכנסת: "חייב להיות קשר בין ההבטחות של הממשלה והחגיגיות לבין המציאות. שעה ששמענו מרה"מ על תכניות עתידיות הנוגעות לשלטון המקומי אנחנו רואים כאן ועכשיו ביטול מענקים בפריפריה ועצירת תקציבי פיתוח של כבישים עירוניים ובין עירוניים, קיצוצים וגזירות. הפער הזה חייב להסגר".

 

יחימוביץ' התייחסה לחוק שמאגד את זכויות עובדי הקבלן: "מדובר בעובדים שמועסקים בהמוניהם, גם ברשויות המקומיות, אבל אין כיסוי תקציבי לחוק הזה ולכן הכיסוי לכך יושת שוב על הרשויות המקומיות בלי מחשבה מי יתקצב והעומס ייפול על כתפיכם".

 

"בלי חוסן פנימי אין חוסן לאומי חיצוני. העובדה שהשלטון המקומי יהיה חזק ויוכל לתת חינוך טוב למי שיהיו חיילי צה"ל בהמשך, ליצור אחידות פנימית, ולחזק את הסולידריות- זהו הבסיס. השלטון המקומי הוא לא סקטור- אלא המדינה עצמה. שמירה על גבולות המדינה תגיע רק לאחר ההגנה על המדינה".

 

יחימוביץ' הוסיפה כי ישנה תחושה שהשלטון המקומי מתחזק ומקבל את הכבוד המגיע לו בקרב הציבור הישראלי, דבר שבא לידי ביטוי במספר הגדול של צעירים הבוחרים להתמודד ברשימות בבחירות המוניציפאליות.

  20130624_134632.jpg