"אם צריך לכסות את הבור עכשיו למה אתה עושה בדיוק ההפך ממה שהבטחת והזהרת, ממה שאמרת שהפוליטיקה הישנה עושה. למה אתה לוקח ממעמד הביניים?"

18 ביולי, 2013
האזינו:

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה לחגי גולן ורינה מצליח ב-103 fm ואמרה את הדברים הבאים:

 

-הריאיון המלא באודיו בתחתית הכתבה-

 

חגי גולן: בוקר טוב חברת הכנסת שלי יחימוביץ'

בוקר טוב חגי ורינה.

חגי גולן: את יוצאת בחריפות נגד התקציב. אבל אומר שר האוצר, פשוט אין ברירה. יש גירעון וצריך לסגור אותו.

זה פשוט לא נכון. יש את כלל ההוצאה שהומצא על ידי בנימין נתניהו שכופה עלינו את הגירעון וכופה עלינו את הקיצוצים. בבסיס כל הדבר הזה יש אמונה בהתנהגות תקציבית אחראית אבל מי כמוך יודע שכלל ההוצאה בישראל הוא כל כך קשיח וכל כך טיפשי עד שאתה מכניס את עצמך כל הזמן לצרות צרורות כמי שאחראי על התקציב.

אבל בוא נעזוב את זה רגע בצד. עכשיו בוא באמת נשאל, אם צריך לכסות את הבור עכשיו למה אתה עושה בדיוק ההפך ממה שהבטחת והזהרת, ממה שאמרת שהפוליטיקה הישנה עושה. למה אתה לוקח ממעמד הביניים?

אני לא מקבלת את האמירה שאין ברירה. אין ברירה כשאתה רוצה להיות הפרזנטור של בנימין נתניהו ומדיניותו. הרי המע"מ הוא המס הכי לא צודק. אין בזה היגיון כשאתה מטיל יותר ויותר מיסים על העניים ופחות מיסים על העשירים ביותר. רק עכשיו ראינו את הטבות המס שזכו לקבל 5 החברות החזקות. ואז אנחנו רואים שאנחנו במקום הראשון באי-השיוויון בעולם המערבי. אבל כשרוצים לקחת מהחברות החזקות ביותר מקימים ועדה.

רינה מצליח: איך את מסבירה את זה שיש עתיד ויאיר לפיד לא נחלשים באופן משמעותי?

כל מי שמסתכל ובוחן מה שקורה, מבין שמדובר בבלון אחד גדול של הבטחות שהתפוצץ בפנים של מי שבחר בו וגם אין לי ספק שכל מי שבחר בנו מרוצה מאוד מההתנהלות שלנו ועוד. וגם, הקריסה לא מתרחשת ביום אחד. בסופו של דבר אתה נסדק ונסדק.

רינה מצליח: תודה רבה שלי יחימוביץ'

תודה רבה רינה וחגי, בוקר טוב.