שלי בפוסט על אישור התקציב - "מרוב דגלים לא רואים את העם"

21 ביולי, 2013

מרוב דגלים לא רואים את העם. הקיצוץ הרוחבי שהטילה היום הממשלה בישיבה שאתם רואים בתמונה הוא לא יותר מביטוי מכובס לגזרות קשות נוספות.
דוגמית קטנה ממה שהקיצוץ הזה אומר:
פגיעה קשה בהשכלה הגבוהה, פגיעה בביטחון ברחובות, מחסור בציוד בבתי החולים, ביטול הכשרות מקצועיות למובטלים, ועוד ועוד.
לפיד ונתניהו מכנים את הקיצוץ "מהלך הכרחי" אבל האמת היא שזה פשוט מהלך פחדני.
שוב הם בוחרים לפגוע ברוב המכריע של הישראלים: אלה שאין להם לוביסטים ואין להם קרבה לצלחת.
לא משום שזה נכון כלכלית, לא משום שזה צודק חברתית, אלא פשוט משום שזה קל.
צודק ונכון יותר אבל גם מפחיד אותם יותר להעלות תמלוגים על אוצרות הטבע, קשה יותר לעמוד בפני ענקי הגז, קשה יותר לקחת משהו מהפטורים המטורפים (16 מליארד) שקיבלו חמש החברות הגדולות.
קל ופחדני יותר לעשות, שוב, את מה שעשתה הממשלה היום.

זאת שעה שאותה ממשלה מחלקת הטבות ומתנות חסרות תקדים לקומץ מקורבים.

באנו לשנות?

 

תמונה: ‏הי זאת שלי, מרוב דגלים לא רואים את העם. הקיצוץ הרוחבי שהטילה היום הממשלה בישיבה שאתם רואים בתמונה הוא לא יותר מביטוי מכובס לגזרות קשות נוספות.דוגמית קטנה ממה שהקיצוץ הזה אומר:פגיעה קשה בהשכלה הגבוהה, פגיעה בביטחון ברחובות, מחסור בציוד בבתי החולים, ביטול הכשרות מקצועיות למובטלים, ועוד ועוד.לפיד ונתניהו מכנים את הקיצוץ  "מהלך הכרחי" אבל האמת היא שזה פשוט מהלך פחדני.שוב הם בוחרים לפגוע ברוב המכריע של הישראלים:  אלה שאין להם לוביסטים ואין להם קרבה לצלחת.לא משום שזה נכון כלכלית, לא משום שזה צודק חברתית, אלא פשוט משום שזה קל.צודק ונכון יותר אבל גם מפחיד אותם יותר להעלות תמלוגים על אוצרות הטבע, קשה יותר לעמוד בפני ענקי הגז, קשה יותר לקחת משהו מהפטורים המטורפים (16 מליארד) שקיבלו חמש החברות הגדולות.קל ופחדני יותר לעשות, שוב, את מה שעשתה הממשלה היום. זאת שעה שאותה ממשלה מחלקת הטבות ומתנות חסרות תקדים לקומץ מקורבים.באנו לשנות?‏