שלי לגלצ: "חשוב להגיד, זה לא בשביל האמריקאים, זה לא בשביל הפלסטינים, לא בשביל האירופים. פשוט בשבילנו. זה צעד חשוב עבור מדינת ישראל הן כלכלית, הן מדינית והן אסטרטגית."

21 ביולי, 2013
האזינו:

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה לגל"צ ואמרה את הדברים הבאים:

 

-הריאיון המלא באודיו בתחתית הכתבה-

 

אסף ליברמן: חברת הכנסת שלי יחימוביץ', מנהיגת העבודה שלום לך.

שלום אסף.

אסף ליברמן: לשיחות האלה יש סיכוי להוביל למשהו?

אני מברכת על פתיחת השיחות ומדובר על צעד מאוד משמעותי. אגב, חשוב להגיד, זה לא בשביל האמריקאים, זה לא בשביל הפלסטינים, לא בשביל האירופים. פשוט בשבילנו. זה צעד חשוב עבור מדינת ישראל הן כלכלית, הן מדינית והן אסטרטגית. אנחנו ניצבים עכשיו בפני סיטואציה שבה יש תמיכה נרחבת של הליגה הערבית במגעים ויש כאן הכרה של העולם הערבי במדינת ישראל וגם מעורבות אמריקאית יוצאת דופן וגם אנחנו באופוזיציה עומדים כרשת ביטחון לראש הממשלה לכל הסדר. צריך להבקיע כדי למנוע הידרדרות למדינה דו-לאומית.

אסף ליברמן: כל מה שתיארת יביא את מפלגת העבודה לממשלת נתניהו?

לא נזחול לממשלת נתניהו כגלגל חמישי. אנחנו משנים את הדי.אן.איי של מפלגת העבודה. אבל היה ונעמוד ערב חתימה על הסדר והקואליציה של נתניהו תתפרק אנחנו נשקול כניסה לממשלה. אנחנו לא ניתן להסדר מדיני להיות מוחמץ בגללנו. אבל כרגע אנחנו רק בראשיתן של השיחות. בינתיים אנחנו תומכים מהצד ומשמשים רשת ביטחון לתהליך ונותנים גיבוי. אנחנו, מי שרוצה את פיתרון שתי המדינות, הוא המחנה הלאומי. מי שמתנגד לפיתרון שתי המדינות הוא המחנה הדו-לאומי. 

אין שום דבר משמח בשחרור אסירים. זה אפילו מעורר בחילה אבל בשביל התקדמות מדינית דרוש לשלם גם מחירים.

אסף ליברמן: יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', תודה רבה לך.

תודה רבה אסף.