יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' בתום 18 שעות רצופות של דיון והצבעות על התקציב: "לפיד הפך לפרזנטור מושלם של נתניהו והגיש לכנסת תקציב שעומד בניגוד גמור לכל הבטחותיו. הציבור לא יסלח על ההונאה והמעילה באמון"

30 ביולי, 2013
בתום חודשים ארוכים של מאבק ציבורי ופרלמנטרי של כלל חברי האופוזיציה, ואחרי יממה ארוכה של הצבעות על כל סעיפי התקציב וחוק ההסדרים, אושר תקציב הגזרות של נתניהו-לפיד.
 
יחימוביץ' אמרה: "התקציב פוגע ב-99% מהציבור – מעמד הביניים והעניים בעוצמה שלא נראתה כאן מאז תקציב נתניהו ב-2003: העלאת מס הכנסה, העלאת המע"מ, העלאת מס החברות לעסקים קטנים ובינוניים, קיצוץ בקצבאות הילדים, פגיעה בנקודות הזיכוי לאקדמאיים, קיצוץ שרותי הבריאות, הרווחה והחינוך ועוד פגיעות בלתי נסלחות רבות.
 
זהו תקציב חסר תקווה ומעוף, ונעדר כל מחוללי צמיחה. הוא ימשיך את הרחבת הפערים בחברה הישראלית ואת תהליך שחיקתו ההרסנית של מעמד הביניים. לטווח הקצר התקציב החדש יגרום לפגיעה קשה ביכולתן של משפחות רבות לקיים את עצמן בכבוד, אך גם בטווח הבינוני אין כל בשורה לאזרחי המדינה ולמשק. בכל העולם כבר הבינו שהדרך הנכונה להביא צמיחה היא הפוכה מדרכם של לפיד ונתניהו. לא עוד צנע וקיצוצים, אלא השקעה מסיבית של המדינה במחוללי צמיחה ובמעמד הביינים."
 
יחימוביץ' שבחה את עבודת הח"כים של סיעתה והח"כים של האופוזיציה בכלל בקרב על התקציב, ואמרה כי זוהי כנסת ראשונה שבה יש ח"כים כה רבים המחוייבים בכישרון ובחריצות לסדר יום חברתי, ואף מעמיקים ומבינים בסוגיות כלכליות וחברתיות. "יכולות אלה באו לידי בטוי בדיוני הועדה ובקביעת סדר יום, וכך הצליחו הח"כים למנוע כמה גזרות קשות במיוחד: מס על עקרות הבית, מיסוי החיסכון הפנסיוני, מס על משני הדיור, ביטול הבחירה בגמלת סיעוד וגזרות נוספות. עם זאת התקציב נותר קשה מאין כמותו."
 
בבוקר התקציב, בנאומה בפני המליאה אמרה יחימוביץ': "ביקרת את נתניהו, לעגת לו, התחייבת לעשות ההיפך ממנו, ההיפך ממה שעשו הפוליטיקאים הישנים, אתה גם מזכיר לנו בכל הזדמנות איזו ירושה נוראה הוא השאיר לך – והפכת להיות פרזנטור שלו. היום הציבור יודע בדיוק מי איתו ומי נגדו. מי מפר את כל הבטחותיו - ומי לא מוכן עבור כיסא למעול באמונו. לא נבגוד בציבור, לא נפנה לו עורף, לא ננצל ונזרוק אותו רגע אחרי ,נמשיך להיות המחנה האחראי, נמשיך לקיים הבטחות, נביס את הייאוש שזרעת."