שלי יחימוביץ' בגל"צ: "אי אפשר להיות עיוורים ולהגיד "כל מי שרוצה יכול". גם לי אסור, כמי שדווקא כן הבקיעה את החומות, לחשוב שאם אני עשיתי את זה אז כולן יכולות. אני יודעת שלנשים הרבה יותר קשה"

3 באוגוסט, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה בגל"צ אצל ספי עובדיה ויועז הנדל ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
את עומדת, מחזיקה מפלגה כבר הרבה מאוד זמן, יכול להיות שבקונטלציה כזאת או אחרת היית היום שרה מאוד בכירה. את מרגישה שיש איזשהו פער מגדרי?
 
זה בכלל לא עניין של הרגשה. יש פער בין גברים ונשים - זאת עובדה. יש ייצוג הרבה הרבה יותר נרחב של גברים בכל האליטות: הכלכליות, האקדמיות, הצבאיות, הפוליטיות. האליטה היחידה במדינת ישראל שבה יש ייצוד סביר לנשים זה דווקא בית המשפט העליון. יש שם מספר נאה של נשים וכיהנה אישה כנשיאה. הסידור הזה של להגיד כמה שמות של נשים שהצליחו להבקיע את החומה הוא לא ממש עובד כי כשאתה מסתכל על התמונה הכוללת אתה רואה באמת מעט ייצוג של נשים בכל מקום. במקרה של המשנה לנגיד בנק ישראל, עד אתמול, לצערי היא התפטרה, היא אבידה מאוד קשה לסקטור הציבורי. לה אני לא דואגת, יחזרו אחריה בכל מקום אפשרי בסקטור הפרטי, לנו אני דואגת. 
 
אני לא ביקשתי לעשות את שיקול של מינויה של ד"ר קרנית פלוג לנגידה אלא להיפך, למנות אותה מהמניעים העניניים ביותר: כיוון שהיא המומחית הגדולה ביותר במדינה עם הניסיון בבנק ישראל למאקרו כלכלה, כיוון שהיא ידועה בעבודתה, כיוון היא ביצועיסטית בלתי רגילה,  כיוון שהיא מוערכת, כיוון שגם הנגיד הפורש, סטנלי פישר, חשב שהיא מועמדת טבעית מאוד לשמש כנגידה. הבעיה היא לא שלא יצרו העדפה מתקנת, אלא שדחו אותה במידה רבה מאוד בגלל שהיא לא "אחת מהחבר'ה". 
 
אי אפשר להיות עיוורים ולהגיד "כל מי שרוצה יכול". גם לי אסור, כמי שדווקא כן הבקיעה את החומות, לחשוב שאם אני עשיתי את זה אז כולן יכולות. אני יודעת שלנשים הרבה יותר קשה. בגלל סטראוטיפים, בגלל שעדיין למרות המהפכה בתוך התא המשפחתי, על נשים מוטל עיקר העול של דאגה ליחידה המשפחתית, בגלל דעות קדומות, בגלל שיש מפלגות שלמות שאין בהן ייצוג לנשים, בגלל שחלק גדול מהמערכת הפוליטית למשל, מגיע מתוך המערכת הצבאית, שבה לנשים מלכתחילה יש פחות מקום.