"כרגע חם אבל הגשם והקור בוא יבואו, ומה אמורים לעשות אז זכאי הדיור הציבורי? כנראה שלהישאר ברחוב כמו שנאוצרים רטובים"

14 באוגוסט, 2013
הי זאת שלי, כרגע חם אבל הגשם והקור בוא יבואו, ומה אמורים לעשות אז זכאי הדיור הציבורי? כנראה שלהישאר ברחוב כמו שנאוצרים רטובים. כי זה מה שהיה קורה אם הצעת החוק של לפיד ל"דיור ציבורי" הייתה עוברת היום בועדת שרים לענייני חקיקה.
 
לפיד הצטרף במהירות שיא לסלידה הישנה של האוצר מחוק הדיור הציבורי שהעביר ח"כ רן כהן. אותו חוק חברתי נהדר והגיוני שקבע שמי שממילא הדירה שלהם בפועל, יוכלו לרכוש אותה במחיר נורמלי, ושאת הכסף ממכירת הדירות לדיירים, המדינה תשקיע בבניית מלאי חדש של דירות לזכאים.
 
הוא החליט שאיפה שפקידי האוצר נכשלו (השמדה של החוק, לא רק הקפאה שלו) – הוא יצליח. עם חיוך ועם סוכריה.סוכריה בדמות סיוע בשכר דירה, בכספי המכירה. זהירות מוקש: תוך זמן קצר לא יהיו יותר דירות לזכאים. ניסיון מתוחכם להפוך את כספי הסיוע לעוד מקור תקציבי זמין של משרד האוצר לכיסוי הגירעון הבא.
 
עירנות חוצת מפלגות של ארגונים חברתיים ושל ח"כים סיכלה את התרגיל הזה. וכך, כשהצעת החוק הגיעה היום לדיון בועדת שרים לחקיקה, השרים ציפי לבני, סופה לנדבר ויצחק אהרונוביץ' הפילו את ההצעה – ועל כך כל הכבוד להם. הזדמנות להיזכר באיור המקסים של יותם קלנר, ולהזכיר שלא מדובר באיור, אלא בצורך הבסיסי והראשוני של קורת גג לראשנו: