שלי יחימוביץ' ברדיו צפון: "נוטים לחשוב שמדובר בחרדים וערבים, אבל יוצא שמשפחה רגילה, עם שניים או שניים וחצי ילדים, יכולה לשלם גם יותר מ-2000 שקלים לחודש בגלל הקיצוץ הזה"

20 באוגוסט, 2013
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברדיו צפון אצל רינה בן עיון ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
על הקיצוץ בקצבאות
 
נוטים לחשוב שמדובר בחרדים וערבים, אבל יוצא שמשפחה רגילה, עם שניים או שניים וחצי ילדים שנולדו בשני מועדים כאלה, יכולה לשלם גם יותר מ-2000 שקלים לחודש בגלל הקיצוץ הזה. צריך לזכור עוד דבר: זה לא שהקיצוץ הזה בא לבד, זה לא שהמצב נפלא וטוב ויש מעונות חינם לילדים, ומס ההכנסה ירד, ומחירי המזון לא עולים. אלא באמת הקיצוץ הזה, של כמה אלפי שקלים למשפחה רגילה, עובדת, מצטרף גם להעלאת מע"מ, גם להעלאת מס הכנסה שתתחיל עוד מעט, גם להקפאת יום לימודים ארוך ולעוד גזירות שבסופו של דבר מביאים משפחה נורמלית למצב שהיא פשוט לא יכולה להתקיים.
 
מה יש לך לומר על שפרסם שר האוצר לפיד - הוא תיאר אותו כמהלך היסטורי של "מעבר מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה".
 
קודם כל, זה כ"כ עצוב שזה נשמע בדיוק כמו בנימין נתניהו 2003, עם אותה תפיסת העולם, שיש בה גם רשעות וגם חוסר הבנה כלכלי. במדינת ישראל קצבאות הילדים הן מהנמוכות ביותר בעולם המערבי. יש לנו יותר מ-800,000 ילדים עניים. אין שום דבר בעולם שיגרום לאמא שנשארת בבית לטפל ב-3 ילדים, פשוט בגלל שאם היא תצא לעבוד המעונות ומסגרות הטיפול יעלו לה הרבה יותר ממה שהיא תרוויח. איך קיצוץ בקצבאות הילדים יגרום לה לצאת לעבודה? הרי זה דבר שהוא כ"כ מטופש, לא חכם, לא נכון וכ"כ אכזרי. זאת תפיסת עולם כ"כ מיושנת, היא כבר לא קיימת בכלל. אתה יודע היום שעוני זאת בעייה לאומית, זאת לא בעייה של איזה מסכן שאתה לא מכיר. אבל כנראה שהריחוק הטוטאלי של יאיר לפיד מרוב בני האדם הנורמלים שצריכים להתקיים הוא כ"כ גדול עד שהוא מעז להתגאות בכל שהוא מקיים הבטחות ומקצץ קצבאות ילדים.