שלי יחימוביץ' ברדיו קול ברמה: "אני לא חושבת על מדינה במונחים של תן וקח אלא במונחים של אחריות המדינה גם לאזרחים שבה, עד האחרון שבהם, בעיקר לקטן שבהם וגם אחריות כלכלית ברמה הלאומית - מלחמה בעוני, מלחמה בעוני של ילדים ומאבק להקטנת הפערים בחברה. זה יעד לאומי"

20 באוגוסט, 2013
האזינו:

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברדיו קול ברמה אצל אבי מימרן ואמרה את הדברים הבאים:

 

- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 

 

הקיצוץ הזה הוא החד והגדול ביותר שהיה אי פעם בקצבאות הילדים, אולי שווה למשפחות להפסיק לשלם ביטוח לאומי? היחס של תן וקח כבר לא הוגן יותר.

 
אני לא חושבת על מדינה במונחים של תן וקח אלא במונחים של אחריות המדינה גם לאזרחים שבה, עד האחרון שבהם, בעיקר לקטן שבהם וגם אחריות כלכלית ברמה הלאומית - מלחמה בעוני, מלחמה בעוני של ילדים ומאבק להקטנת הפערים בחברה. זה יעד לאומי, לא פחות מהיעד של הגנה על גבולות המדינה. משום מה, המדינה הזאת לא חושבת שזה יעד לאומי, והקיצוץ הזה, מעבר לעובדה שהוא שגיאה כלכלית קשה מאוד, החברה משלמת מחיר כבד על עוני של ילדים ועוני כ"כ גדול, הוא פשוט אכזריות לשמה. 
 
היום שלחו לי סטטוס בפייסבוק שהעלה יאיר לפיד כשהוא מתפאר: "מקיימים הבטחות מקצצים בקצבאות הילדים". זאת סיבה להתפאר? זאת סיבה להתבייש. יש כאן ניצול מאוד חמור והסתה, כאילו הקצבאות האלו פוגעות בחרדים ובערבים. עכשיו קודם כל: ילד הוא ילד הוא ילד. ולא מעניין אותי למי הוא נולד - למדינה יש אחריות עליו. אבל גם בסוף העובדה היא שאותם האנשים שהצביעו ליאיר לפיד, ומגדירים את עצמם כמעמד ביניים, ויש להם שניים או שלושה ילדים, גם הם משלמים מחיר מאוד כבד על הקיצוץ בקצבאות.