שלי יחימוביץ' ברשת ב' על מלחמת האזרחים בסוריה: "בעצם מתבצע כאן פשע נגד האנושות - שימוש בגז להשמדה המונית שהוא טאבו שהעולם הציב לעצמו"

29 באוגוסט, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברשת ב' ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
על מלחמת האזרחים בסוריה
 
"הסיפור הוא עכשיו סיפור של ארצות הברית ומדינות נוספות באירופה. ארצות הברית, כמעצמה הדמוקרטית הגדולה בעולם לא יכולה להישאר אדישה לפשעים נגד האנושות, שנעשים באופן כ"כ בוטה וכ"כ נרחב. בעצם מתבצע כאן פשע נגד האנושות - שימוש בגז להשמדה המונית שהוא טאבו שהעולם הציב לעצמו יחד עם הטאבו על השימוש בנשק אטומי, ואנחנו חווים משטר רודני שרוצח את אזרחיו. גם האו"ם קבע שהשימוש בגז הוא פשע נגד האנושות. אין ספר שהעולם אסור לו לעמוד מנגד."
 
ולנו מותר לעמוד מנגד מבחינה מוסרית?
 
"כן מותר לנו. אסור לנו לעמוד מנגד מבחינה מוסרית - לישראל יש עמדה מוסרית מאוד מאוד ברורה. גם הרגישות אצלנו לגז היא מובנת. המראות האלו מעוררים בליבם של ישראלים, בליבם של מי שהם ילדים לניצולי שואה, כמוני, אסוציאציות מאוד קשות והבטן מתהפכת. אתה לא יכול שלא לחשוב על ההקשר של הטבח ההמוני הזה. יש לנו עמדה מוסרית אבל זה לא ענייננו בשום צורה והדברים האלו חייבים להאמר. יותר מזה - עמדת ישראל גם לא משנה. הרגישות אצלנו מובנת אבל העמדה שלנו לא תשפיע. ארצות הברית כבר אמרה את דברה. ואחרי שארה"ב אמרה את דברה אנחנו לא צריכים לדחוק בה. אני מאמינה שהדברים יעשו ויעשו גם באיזון המתאימים בין הסיכונים  והזהירויות שצריכות להנקט לבין העובדה שחייבים לנקוט עמדה."