"לסייד במקום נוחי את הגדר"

9 בספטמבר, 2013
 
הי זאת שלי, אחרי שנים של חיפוי, חנופה והתרפסות לנוחי דנקנר- הציבור מקבל הגנה, והרשות לניירות ערך ממליצה לפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום. אמנם הסוסים כבר ברחו מן האורווה אבל טוב שהרשות מגלה סוף סוף, גם אם באיחור של שנים, קצת אומץ לב והגנה פעילה על הציבור. 
 
שנים ארוכות דנקנר עשה בכספי הציבור מה שבא לו, ועוד זכה למעמד של יקיר האומה ונדבן גדול. אף פעם לא מהכסף שלו, תמיד "תורם" עם הרבה יחסי ציבור את הכסף שלכם, מבצר את עצמו, את מעמדו, את עושרו.
 
במשך שנים, מצאתי את עצמי נדהמת ובבדידות כמעט מוחלטת מול מערך משומן, נלהב ומשועבד לדנקנר - של שרים, פוליטיקאים, ח"כים, משקיעים מוסדיים, ראשי המערכת הבנקאית, רגולטורים ומי לא. בחסותם הוא פגע באופן אנוש בכספי החוסכים בכך שניהל בכסף זה השקעות מסוכנות וספקולטיביות, מכסה את החובות שוב ושוב בכספי ציבור. כשהוא הרוויח – זה הוא שהרוויח. כשהוא הפסיד – אלה אתם ששילמתם.
 
היום מתברר, שלכאורה הוא גם פעל במרמה במסחר בניירות ערך. רבים מכם אפילו לא יודעים, אבל הייתם ועודכם מושקעים באג"ח ובמניות של IDB דרך החסכונות שלכם. הציבור עבר ועוד צפוי לעבור תספורת אכזרית שתמחק חלקים נכבדים מחסכונותיו. ורק חכו ותראו כמה לחצים עוד יופעלו על הפרקליטות, כדי שלא תגיש כתב אישום.
 
מי שרוצה ללמוד עוד על דנקנר ועל מה שהוא מייצג, מוזמן לצלול לאתר שלי, שגם מפרט את אירועי שנות הפעילות והמאבק שלי בעניין: כאן
 
וככה מתחיל הפרק "לסייד במקום נוחי את הגדר" בספר שלי "אנחנו" שיצא לאור ב 2011: כאן