שלי יחימוביץ' ברשת ב' על המצב עם סוריה: "המטרה שלנו היא להיות דרוכים ומוכנים: לא לאבד לרגע את המוכנות הבטחונית והאסטרטגית, אבל גם לא להחמיץ הזדמנויות להישגים שמושגים בלי שתיירה ולא יירייה אחת"

15 בספטמבר, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברשת ב' בתוכינת "בחצי היום" עם אסתי פרז, ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
במזרח התיכון יש הרבה ספקנות באשר להסכמים שמושגים בלי יריות, במיוחד מול דיקטטורים כמו אסד. את ספקנית?
 
לא צריך להיות סקפטיים כלפי הסכמים מדיניים. זה לא המקרה, כי סוריה נשלטת בידי רודן אכזרי שטובח בעמו. אבל אם בסופו של המהלך נמצא את סוריה מפורקת מנשק כימי - מה טוב. ישראל בכל מקרה צריכה להיות עם עין פקוחה ולוודא שאסד לא הוליך שולל את כולנו. 
 
המטרה שלנו היא להיות דרוכים ומוכנים: בוודאי לא לאבד לרגע את המוכנות הבטחונית והאסטרטגית, אבל גם, ובאותה מידה, לא לאבד ולא להחמיץ הזדמנויות להישגים שמושגים בלי שתיירה ולא יירייה אחת. שמעתי היום את ראש הממשלה בניימין נתניהו על כך שההגנה העצמית חשובה יותר מתמיד. אני מסכימה איתו. ההגנה העצמית תמיד תמיד היא חשובה, ויש לנו חובה והכרח להיות מאוד מאוד חזקים ואנחנו מאוד חזקים. אבל רכיב מרכזי, בטחוני ואסטרטגי בהגנה העצמית הוא קודם כל השותפות שלנו עם ארה"ב. ואח"כ כמובן המצב שלנו בקהילייה הבין-לאומית.. כל פעם הברית הזאת לובשת פנים אחרות.