יחימוביץ' לגרמן: מבקשת להופיע בפני הועדה; כניסת השר"פ תקבור את מערכת הבריאות הציבורית

16 בספטמבר, 2013
יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', פנתה לשרת הבריאות, יעל גרמן, וביקשה להופיע בפני הועדה לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית.
יחימוביץ': "הכנסת ניתוחים פרטיים בתשלום לתוך כל בתי החולים הציבוריים (שר"פ), תקבור באופן סופי את עקרון הבסיס לפיו הביטוח הממלכתי יהא מושתת על עקרונות של צדק, שוויון ועזרה הדדית. המצב שבו באותו בית חולים מי שיש לו כסף יקבל טיפול מיידי אצל הרופא המנוסה ביותר, ומי שאין לו ימתין בתורים ארוכים ויקבל טיפול פחות טוב, עומד בניגוד לעקרונות אלה.
לצערי, מתרבים הקולות במערכת הבריאות הקוראים לאפשר זאת. זה הדבר האחרון שיש לעשותו, והמשמעות היא זריקת מרץ למערכת הבריאות הפרטית. חובה דחופה לעשות ההיפך - לחזק את מערכת הבריאות הציבורית. בנוסף יש לבצע כמה מהלכים חיוניים: להבטיח טיפול סיעודי לכל, זכות יסוד שמופרת עכשיו, שיקומה של הרפואה המונעת לילדים (אחיות בריאות התלמיד וטיפות חלב), וגם המצב שבו הציבור משלם מכיסו על ביטוחי בריאות פרטיים, בקצב הגבוה ביותר בעולם המערבי, חייב להיפסק ויש לפעול לריסון ההוצאה הזו, שמהווה מעמסה עצומה על אזרחי מדינת ישראל בזמן שהם משלמים במקביל ביטוח בריאות ממלכתי."