יו"ר האופוזיציה יחימוביץ' לרוה"מ בתגובה על מכתב הח"כים מהימין: אל תכנע ללחצים הפוליטיים של תומכי המדינה הדו לאומית, נגבה אותך.

16 בספטמבר, 2013
יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', שיגרה היום מכתב לרוה"מ, בנימין נתניהו, ובו כתבה: 
"אני מבקשת לחזק אותך אל מול 18 חברי כנסת ממפלגתך וממפלגת הבית היהודי, התובעים ממך להציג לשר החוץ האמריקאי ג׳ון קרי עמדה לפיה הסדר מדיני לא יכלול פשרה בכל הנוגע לשטחי יו"ש."
 
יחימוביץ' הוסיפה כי,  אותם חברי כנסת, חלקם סגני שרים בממשלה, מייצגים את הקצה הימני-מדיני של המפה הפוליטית ואינם מבטאים את רחשי לבו של הרוב המכריע של הציבור בישראל. בפועל הם תובעים מרוה"מ, תוך יצירת לחץ פוליטי פנים מפלגתי ופנים קואליציוני, כי יכריז כבר היום על הקמתה של המדינה החדשה - המדינה הדו לאומית.
זו מטרתם, זו שאיפתם וזו תכלית מעשיהם.
 
עוד הוסיפה יחימוביץ': "האם זו תכלית הציונות? הקמתה של מדינה דו לאומית בארץ ישראל? 
רעיון המדינה הדו לאומית עומד בסתירה מוחלטת למטרות הציונות, שהן קיומה הבטוח והיציב של מדינה יהודית ודמוקרטית. זה היה החזון של כל המפלגות הציוניות מאז ומעולם.
קריאתם של חברי הכנסת מהימין קוראת תיגר על החזון הציוני. הם למעשה מבקשים להעלים את האפשרות היחידה הריאלית לפתרון מדיני עם הפלסטינים והוא פתרון שתי המדינות."
 
יחימוביץ' ציינה: "השנים האחרונות הוכיחו שוב ושוב כמה קשה להגיע להסדר כזה אך אנו מחוייבים לפעול מתוך מקום קונסטרוקטיבי, שפוי ופרגמטי. להבטיח את עתידנו, בראש ובראשונה לטובת האינטרסים שלנו."
 
"חברי הכנסת של מפלגת העבודה, כמו חלקם הגדול של חברי הכנסת מהאופוזיציה, קוראים לך היום להכריז כי לא תהיה ראש הממשלה שיקים את המדינה הדו לאומית.
 
אנו מתחייבים, כי אם תגלה מנהיגות ואומץ, ותגיע להסדר מדיני משמעותי עם הרשות הפלסטינית - נעניק לך רשת ביטחון פוליטית. נמשיך להתעמת איתך ולהציב אלטרנטיבה לאומית בכל תחום, אך אם גורמים פוליטיים ינסו להפילך מבהונתך בשל הסדר כזה – לא נאפשר לזה לקרות.
 
הבהר היום לציבור הישראלי כי אתה שייך למחנה הלאומי - ולכן אתה מתכוון לנהל משא ומתן מתוך כוונה אמיתית להבטיח את קיומו של החזון הציוני. אל תיתן לחברי הכנסת מהמחנה הדו לאומי לגבור עליך."