יחימוביץ' ברשת ב' על חוק המסתננים: "טעתה הממשלה פעמיים: פעם אחת בחוק לא חוקתי ופעם שנייה כיוון שהיא הפקירה לנפשם את תושבי השכונות העניות והחלשות ביותר, ושלחה את אותם מבקשי מקלט לאזורים מוחלשים, בעיקר לשכונות דרום תל אביב"

17 בספטמבר, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברשת ב' ב ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 

 

הממשלה טעתה בכל שהיא הלכה על מתווה חקיקה ל-3 שנים?
 
הממשלה טעתה פעמיים: פעם אחת בכך שהוציאה תחת ידה חוק שהוא בלתי סביר. לא הגיוני ולא יכול להתקיים במדינה דמוקרטית. קבעו 9 שופטי בגצ, ואני דוחה על הסף את הביקורת כלפי שופטי בגצ, בפסק דין מנומק שחוק שאומר שאפשר לכלוא אדם בלי משפט ל-3 שנים, לפי צו מנהלי ושרירותי, אין מקומו במדינה דמוקרטית. זה מאוד פשוט. והמדינה, הממשלה טעתה פעמיים - פעם אחת בכך שחוקקה חוק שלא יכול לעלות בקנה אחד עם משטר דמוקרטי נקודה. לבגצ לא הייתה ברירה אלא לבטל אותו. אני אגב הצבעתי נגד החוק הזה בכהונה הקודמת של הכנסת כי הוא פשוט החוק שבלתי ניתן היה להצביע עבורו. אם הייתי שומע על מדינה אחרת שכולאת בלי משפט שני אנשים, היית אומר שזאת מדינה דיקטטורית.
 
אנחנו מדינה שרוב תושביה הם בני העם היהודי שהיו קורבן בעצמם לרצח עם ורדיפות. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו, ברגע שמגיעים אותם נפגעי רצח עם, והגיעו אוכלוסיות שונות, לנהוג כלפיהם באופן שלא עונה בקנה אחד עם המשפט הדמוקרטי במדינת ישראל, וגם לא עונה על הציווי המוסרי העמוק שדיברה עליו יפה השופטת נאור, ובכלל כל השופטים. היא אמרה: "יכולה זאת הייתה להיות שעתה היפה של המדינה, שבמציאות שנכפתה עליה תשכיל למצוא פתרונות הומניים, שתואמים לא רק את המשפט הבינלאומי", כי אנחנו התנהגנו בניגוד למשפט הבינלאומי, "אלא גם את התפיסה היהודית". טעתה הממשלה פעמיים: פעם אחת בחוק לא חוקתי ופעם שנייה כיוון שהיא הפקירה לנפשם את תושבי השכונות העניות והחלשות ביותר, ושלחה את אותם מבקשי מקלט לאזורים מוחלשים, בעיקר לשכונות דרום תל אביב.