שלי מקום חמישי במאה המשפיעים של דה מרקר במערכת הפוליטית : כיו"ר האופוזיציה הצליחה ללכד את השורות בסוגיות חברתיות וכלכליות, וביססה את מעמדה כמנהיגה בלתי מעורערת בעבודה.

17 בספטמבר, 2013
מאז שסירבה לכהן כשרת האוצר בממשלה הנוכחית, כדי לא להיות "קבלן הביצוע" למדיניותו של נתניהו, מתמידה יו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' למתוח ביקורת חריפה על מהלכיהם של ראש הממשלה ושל שר האוצר, יאיר לפיד, לו הדביקה את הכינוי "הפרזנטור של נתניהו". כיו"ר האופוזיציה היא הצליחה ללכד את השורות בעיקר בסוגיות החברתיות והכלכליות, שבהן תומכים בה הן החרדים והן הסיעות הערביות.
לפני כעשור, כשנכנסה לפוליטיקה על בסיס אג'נדה חברתית-כלכלית, נחשבה יחימוביץ' ליוצאת דופן בכנסת; כיום, נושא זה מעסיק את הפוליטיקאים אפילו יותר מהנושא המדיני-בטחוני, לא מעט בזכות השינוי שחוללה יחימוביץ'. בפגישותיה החודשיות עם נתניהו, מתוקף היותה יו"ר האופוזיציה, היא הבטיחה שתעניק לו רשת בטחון ואף תצטרף לקואליציה אם תהיה התקדמות מדינית. נתניהו יודע שבלעדיה, וללא העבודה, יתקשה לקדם מהלך מדיני עם הפלסטינים.
יחסיה של יחימוביץ' עם נתניהו סבירים, ובינתיים היא אף החלה להתבטא יותר בנושאים מדיניים, כדי לבנות את עצמה כמועמדת לראשות הממשלה בבחירות הבאות. ואולם, בדרך למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים , יהיה עליה לעבור את משוכת הפריימריס במפלגתה, שייערכו בסוף השנה. יחימוביץ' ביססה את מעמדה כמנהיגה בלתי מעורערת בעבודה, ואפילו מתחריה מודים שיתקשו לנצחה. אם תיבחר לכהונה שנייה ברציפות, תקבע שיא חדש של הישרדות המפלגה שאוהבת כל כך להדיח את היו"רים שלה.
 
משפיעה גם על:
* הון   *מנגנון   *ועדים   *תקשורת