עיתון סופשבוע של שלי

אני במקום החמישי ב-100 המשפיעים. למה צריך להילחם בשר"פ? חוק המסתננים- כל חטאי הממשלה ואיך לתקנם. בוקר ישראלי עם משלחת פלסטינית, ומטה הפריימריס נפתח, ואתם מוזמנים!

21 בספטמבר, 2013

חג שמח!

המפלגה הדמוקרטית ביותר במדינת ישראל (כן כן, זה אנחנו) מקיימת פריימריס לבחירת היו"ר שלה, ב 21 בנובמבר, עוד חודשיים בדיוק. אני  מתכוונת לעשות הסטוריה קטנה במפלגה שהתרגלה לעריפה סדרתית ומיידית של ראשי מנהיגיה – ולהבחר בפעם השניה ברציפות. נעשה את זה יפה, בלי הכפשות (גם כשהצד השני מכפיש), עם כל האנרגיות והאמונה שלנו, בלי כסף של בעלי הון, ואך ורק בעזרתכם.
 

ביום רביעי ה-2.10 אנחנו חוגגים בדרום תל אביב את פתיחת מטה הפריימריס שלנו. יהיה כיף. מוסיקה, בירות ונשנושים, דוברים מעניינים, חלוקת חומרים למטות, והפתעות. שריינו את שעות הערב המוקדמות, ואשרו הגעה בטופס זה. פרטים בהמשך. המטה כבר פתוח- ואתם מוזמנים להגיע אליו להתנדב, פרטים אצל אוריה במייל הזה.

יש לכם רעיונות לסיסמת קמפיין? בהחלט יכול להיות שהם יותר טובים משלנו! מוזמנים להיות יצירתיים ולשלוח לנו רעיונות למייל הזה. לא יותר מארבע מלים!

רוצים להתנדב או לתרום לקמפיין? כמובן שנשמח לכל עזרה שהיא, אבל השבוע באופן מיוחד, אני מבקשת את עזרתו של כל מי שיש לו ידע בתכנות (אפליקציות, פייסבוק, HTML, דרופל) ומוכן להשקיע כמה שעות שבועיות בהתנדבות. הקליקו על טופס ההתנדבות הזה ומלאו אותו:

אני במקום החמישי במאה המשפיעים של דה מרקר. הסיבות? קראו במאמר של צביקה זרחיה (המאמר מופיע רק בגליון החגיגי המודפס – כאן באתר שלי, וגם סרקנו בשבילכם):

חוק המסתננים. אחרי שממשלת נתניהו עשתה כל מה שהיא יכולה כדי להעמיק את העוני, אחרי שבצורה מופקרת מילאה את שכונות העוני בפליטים, אחרי שחוקקה חוק חשוך שמבייש אותנו, ומאפשר כליאת אדם בלי משפט לשלוש שנים – היא מעזה לתקוף דווקא את בג"צ. אין גבול לחוצפה. קראו בבלוג שלי מה היו השגיאות, ואיך מתקנים אותן. וגם הצעה מעשית ומפורטת לפתרון, עם השילוב הראוי שבין החובה המוסרית ההסטורית שלנו כלפי הפליט והנרדף, ובין שמירה על חוסנה של המדינה שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית. הנה גם תקשורת, וגם ראיון ביומן הבוקר של קול ישראל אצל יגאל רביד.


בוקר ישראלי עם משלחת פלסטינית. הבוקר, בסיור בצפון, עשינו  יו"ר המחוז הערבי במפלגת העבודה, השר לשעבר ראלב מג'אדלה ואני – אתנחתא בערערה לפגישה עם משלחת של בכירים פלסטינים. היו שם יועצו המדיני של אבו מאזן, נימר חאמד, ראש הצוות הפלסטיני לדיאלוג עם החברה הישראלית, מוחמד מדאני, והשר לענייני אסירים לשעבר, אשרף עג'רמי. הפגישה התקיימה בביתו של איש מפלגת העבודה, מילחם מילחם, והיתה בה נוכחות נכבדה של ערביי ישראל. השילוב הזה היה טבעי ונכון.

ענפי הזית שאנחנו מחזיקים בתמונה, על המרפסת של מילחם, הם יוזמה עצמאית של עליען מילחם בת השבע שרצה לחצר וחזרה נלהבת עם צרור שלם.

אמרתי להם שנאומיהם של נתניהו ושל אבו מאזן באו"ם בראשית החודש הבא יהיו נקודת מבחן להמשך התהליך המדיני, ושבנאום שאני אשא יומיים קודם לכן בוושינגטון בועידת ה-JSTREET, אני מתכוונת לתת רוח גבית לנתניהו לקראת הנאום שלו. 

נימר חאמד אמר שעל השטח הקטן שהעם היהודי והעם הפלסטיני חולקים יש מקום לשתי מדינות, ושאם לא יושג פתרון כעת תחת הנהגתו המתונה של אבו מאזן, תיווצר בתוך 20 שנה לכל היותר מדינה דו-לאומית, שאיש מהצדדים אינו רוצה בה.

אשרף עג'רמי אמר, שהוא וחבריו מבקשים לחנך את הציבור שלהם, כי טעויות האתמול שעשו הפלסטינים לא חייבות להתרחש שוב וכי הפתרון הוא פתרון שתי המדינות.

אני אמרתי שאנחנו מחוייבים עמוקות לפתרון שתי המדינות. בראש ובראשונה למען עצמנו ולמען המשך קיומה של מדינה יהודית ודמוקרטית, ושממש כמותם רעיון המדינה הדו לאומית הוא חלום בלהות מבחינתנו.

הסברתי שוב שהבחירה שלנו להנהיג את האופוזיציה, לא לזחול לממשלת נתניהו ולא להיות עלה התאנה שלו - אבל בו בזמן להעניק רשת ביטחון מדינית לכל התקדמות - היא נקודת השפעה פוליטית משמעותית ביותר. זה משקל נגד כבד ללחץ שמפעילים ח"כים מן הימין מתוך הליכוד והבית היהודי על נתניהו לבל יתקדם ולו מילימטר  בשיחות המתקיימות כעת.

בתמונה (מימין לשמאל): נימר חאמד, ד"ר מוחמד עודה, אני, ראלב מג'אדלה, אשרף עג'רמי, מוחמד אל-מדאני, ומילחם מילחם. 

 

יש ח"כים בימין שרוצים להרוג כל מהלך מדיני, עוד לפני שהתחיל, ואנחנו לא נתן להם. האם נתניהו באמת מסוגל, רוצה (או נסתפק בנאלץ) להתקדם בשיחות? לא יכולה לומר בוודאות. אבל אני כן יכולה להבטיח שאנחנו נהיה חומת המגן שלו בכל פעם שיצעד קדימה. כך כתבתי לו השבוע:  "אני מבקשת לחזק אותך אל מול 18 חברי כנסת ממפלגתך וממפלגת הבית היהודי, התובעים ממך להציג לשר החוץ האמריקאי ג׳ון קרי עמדה לפיה הסדר מדיני לא יכלול פשרה בכל הנוגע לשטחי יו"ש... אותם חברי כנסת מייצגים את הקצה הימני-מדיני של המפה הפוליטית ואינם מבטאים את רחשי לבו של הרוב המכריע של הציבור בישראל... אנו מתחייבים, כי אם תגלה מנהיגות ואומץ... נעניק לך רשת ביטחון פוליטית..."  למכתב המלא, ולתקשורת.

על סוריה, ארה"ב, רוסיה והנשק הכימיבראיון מקיף לאסתי פרז ברשת ב' של קול ישראל.

ומוזמנים גם לראיון שלי אתמול בערוץ 10, על המסר לנתניהו, על הרצח המזוויע של הילדים יהב ועדן בידי אביהם, על נתוני בנק ישראל המספרים שהבטחת לפיד-נתניהו שהגזרות זמניות – היא הולכת שולל, ועל רפואה לעשירים בלבד:

להילחם בשר"פ. שרות רפואי פרטי בתשלום בתוך בית חולים ממשלתי יקבור את הבריאות הציבורית. זה מאוד פשוט: בפתחו של אותו בית חולים, שממומן בכספי המיסים של הציבור, יהיו בעלי אמצעים שיקבלו רפואה טובה יותר ובלי תור, ואנשים רגילים שימתינו עד אין סוף ויקבלו טיפול פחות טוב. בקרוב אופיע, לבקשתי, בפני הועדה לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית, ואסקור בפניה את העמדה שלנו על רפואה ציבורית, יחד עם פתרונות של עשה (ביטוח סיעודי לכל, למשל) ואל תעשה (ניתוחים פרטיים בתשלום בתוך בתי החולים). הנה המכתב המלא לשרת הבריאות, וגם תקשורת. ואני אזדקק לכם במאבק הזה, כי בממשלת נתניהו-לפיד-בנט-לבני רעיון השר"פ נתפס באופן מעוות כהגיוני לחלוטין. 

ב' זה אוהל. החזר המשכנתא החודשי הגיע למימדים שבהם הוא יותר גבוה מהשכר הממוצע במשק! והכל בניצוח ובאחריות מדיניות קטסטרופלית של נתניהו ועכשיו גם של הפרזנטור שלו לפיד. אם זה ימשך ככה, שכר קפוא, שרותים ומוצרים מתייקרים, ומחירי דירות משתוללים - אנחנו פשוט נקרוס.  את הדירה שקנינו נצטרך למכור לבנק - כי לא נעמוד במשכנתא, או שנסולק מהדירה, כי לא נוכל לשלם לבנק על ההלוואה שהוא נתן לנו. עוד על מה שמתרחש בשוק הדיור בפוסט בבלוג שלי, והנה גם גרף טוב של כלכליסט שממחיש את המצב:

בג"צ דחה בחודש את העתירה שלנו נגד הממשלה בנושא יצוא הגז. זו בהחלט ההזדמנות של הממשלה  להתעשת ולהודיע עוד לפני החלטת בג"ץ שהיא מעבירה את הדיון להליך של חקיקה מסודרת ושקופה. ההכרעה על יצוא הגז היא דרמטית והיא תשפיע לדורות על כלכלתה ועל בטחונה של ישראל, ואסור שתתקבל במחטף ובלחץ של גורמים אינטרסנטים עתירי ממון. הנה סיקור של זה (לא אוהד במיוחד לעמדתנו) בלילה כלכלי בערוץ 10. ובתמונה יו"ר ועדת כלכלה פרופ' אבישי ברוורמן ואני מגישים את הבג"צ:

אני ממשיכה לספר לכם מה קורה ברשימות שלנו בבחירות המקומיות, ומזמינה אתכם בטח להצביע, אבל גם להתגייס ממש, כל אחד במקום מגוריו. הפעם אנחנו בקריות. בכל רשימה אספר לכם על השלושה הראשונים, דעו שגם הבאים אחריהם מרשימים.

קרית מוצקין. את רשימת "מוצקין של כולנו" מוביל כבר חמש שנים אבי רוטמן שלנו. אבי ייצג בהצלחה רבה את תושבי הקריות בועדה הארצית שהחליטה שחוות הגז לא תקום באזור פרוטרום, ומגיע לו על זה שאפו. מספר שתיים ברשימה - ניקול כהן, מורה למתמטיקה, פיזיקה ומחשבים בתיכון,  וד"ר יגאל קאופר, מומחה ברפואת משפחה בגמלאות.

בתמונה אני עם אבי וניקול. גרים במוצקין ורוצים לעזור להם? כתבו לכאן: http://avirotman.co.il/contacts/ ותנו להם לייק ב- עמוד הפייסבוק שלהם.

קרית אתא: בראש הרשימה - יורם צברי שלנו – חבר מועצת העיר (בהצטיינות) כבר עשר שנים, יו"ר תאגיד המים "מי אתא", יו"ר ועדת הביקורת של העירייה, עורך דין ובעל משרד עורכי דין. אחריו ברשימה: מינה גרינברג, כלכלנית, חברת מזכירות נעמ"ת ומתנדבת בארגון נכי צה"ל, גמלאית של חברת חשמל, ואור מורדו, בן 24, דובר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה.
גרים בקרית אתא? רוצים לעזור להם? כתבו ל: avodakiryatata@gmail.com ותנו לייק לדף הפייסבוק של הרשימה. והנה הם:

קרית ביאליק: עשר שנים לא היו חברי עבודה במועצת העיר! הפעם אנחנו מתמודדים עם רשימה שמשלבת גמלאים וצעירים אנרגטיים וערכיים. בראש: סיגל אברהם (שניה משמאל בתמונה) – מזכירת סניף העבודה בקריית ביאליק, פעילה חברתית, שמתכננת להביא למועצת העיר את ערכי תנועת העבודה ובראשם הערבות ההדדית. אחריה: סוזן סגמן (ראשונה מימין), הנדסאית, גמלאית של רפא"ל, מורה, אמא וסבתא, ויו"ר עמותת גמלאי רפא"ל. שלישי שלומי יגור (שני מימין), מאמן אישי ומאמן קבוצות, מהנדס אלקטרוניקה ואבטחת איכות.

גרים בקריית ביאליק ורוצים לעזור להם? כתבו ל- Sigala780@gmail.com ותנו להם לייק בפייסבוק. 

קרית ים - רשימת "משנים כיוון- קרית ים" מתמודדת בתמיכתנו, זו רשימה של אנשים ערכיים ומסורים שמוביל אלי כהן (שלישי מימין בתמונה למטה) בן 40, עובד בחברת חשמל. בקדנציה הנוכחית הוא היה חבר מועצת העיר כסיעת יחיד, אופוזיציונר, ועכשיו ממשיך בהסתערות עם שלומי קדוש (שני משמאל) בן 40, מזכיר הסניף המוכשר שלנו בקריית ים, יו"ר לשעבר של וועד שכונת פסגות ים, גם הוא עובד בחברת חשמל. שלישי ראובן משאשה (ראשון משמאל) בן 43, מורה, והיו"ר הנבחר של העדה האתיופית בקריית ים. גרים בקרית ים ורוצים לעזור להם? כתבו לשלומי shlomikadosh72@gmail.com וכמובן תנו להם לייק בפייסבוק "משנים כיוון – קרית ים".

 

בהצלחה לכולם!

 

שבוע טוב וחג שמח,

שלכם,

שלי