יחימוביץ' לנתניהו בוושינגטון: "פרוץ קדימה במו"מ המדיני, קח אחריות על עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אנחנו נתמוך בך."

29 בספטמבר, 2013
יחימוביץ' נאמה בועידה השנתית של ארגון JStreet בוושינגטון: "אל לנו להיות נאיבים בעניין ההצהרות מאיראן אך גם אין מקום להיות פרנואידים. אנו יודעים היטב להגן על עצמנו, אם יכשלו המאמצים הדיפלומטים כל האופציות מונחות על השולחן."
 
יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', נאמה לפני זמן קצר בועידה השנתית הרביעית של ארגון JSTREET  בוושינגטון. בפתח נאומה התייחסה יחימוביץ' לנושא האיראני: "עלינו להיות קשובים וזהירים כלפי כל מסר שמגיע מאיראן. אם קיימת אפשרות לעצור את מרוץ החימוש הגרעיני של איראן באמצעים דיפלומטים, עלינו לבחון אותה בקפידה וביסודיות. אך אם האיראנים מוליכים שולל את העולם, אזי כל האופציות מונחות על השולחן, וזו לא סתם קלישאה. אל לנו להיות נאיביים בעניין ההצהרות מאיראן, אבל גם אין מקום להיות פרנואידים. אנחנו יודעים היטב להגן על עצמנו, והזכות להגנה עצמית היא זכותנו הבסיסית. איראן גרעינית תהווה איום לא רק על ישראל, היא תסכן את העולם כולו. אבל עלינו לזכור, כי השימוש בכוח צבאי אינו נקודת הפתיחה של התהליך, אלא רק סופו ואך ורק אם כל האופציות האחרות מוצו וכשלו."
 
"יש לנו הערכה רבה כלפי הנשיא אובמה, וכלפי מחויבותו לענייני המזרח התיכון, וכלפי מחויבותו הבלתי מעורערת לבעלי בריתו, ועלינו לזכור, כי הברית שלנו עם ארה"ב היא נכס אסטרטגי ראשון במעלה. לנשיא אובמה ראוי לתמיכתנו המלאה במאמציו בנושא איראן כמו גם בנחישותו כלפי הניסיון להגיע להסכם מדיני בין ישראל והפלסטינים."
 
יחימוביץ' התייחסה בהרחבה למו"מ המדיני: "רעיון המדינה הדו לאומית הפך מאוד פופולרי אצל מתנגדי תהליך השלום. תומכי המדינה הדו-לאומית מובילים אותנו לתסריט עגום אשר עומד בסתירה מוחלטת לציונות. בפועל, פתרון שתי המדינות הוא הפתרון האפשרי היחיד עבורנו. זהו הפתרון היחיד שמאפשר לנו להמשיך להגשים את החזון הציוני של מדינה יהודית ודמוקרטית."
 
יממה קודם לנאומו באו"ם, קראה יחימוביץ' לנתניהו לפרוץ קדימה במו"מ המדיני: "סירבנו להיות עלה התאנה של ממשלת נתניהו אך אם נראה צעדים משמעותיים בתהליך המדיני, וגורמי ימין בקואליצית נתניהו יאיימו לעזוב בשל כך, נפעל כרשת ביטחון לנתניהו, ובנסיבות מסויימות יתכן אפילו שנשקול מחדש את אפשרות הכניסה לממשלה. מתוך האופוזיציה, מפלגת העבודה משחקת היום תפקיד קריטי ביצירת תנאים פוליטים להצלחתו של תהליך השלום. עלינו לקחת שליטה על עתידנו. הכאוס השורר במזרח התיכון אינו סיבה מספיק טובה לותר על הניסיון להסדר מדיני. חתירה להסדר שלום היא אינטרס ישראלי מובהק. זהו אינטרס אסטרטגי, אינטרס כלכלי ואינטרס מוסרי."