טבע מפטרת עובדים - הגיע הזמן לחשוב מחדש על ההגיון המעוות שבחלוקת מתנות לחברות העשירות

11 באוקטובר, 2013
הי זאת שלי. טבע מפטרת 5000 עובדים בעולם ו- 800 בישראל, וזה הזמן לחשוב מחדש על ההגיון המעוות שבחלוקת מתנות מטורפות לחברות העשירות ביותר.
 
12 מיליארד ש"ח זו המתנה שקיבלה חברת טבע מהממשלה בחמש השנים האחרונות. היא שלמה קרוב ל 0% מיסים. כך שבכי ונהי על "עודף מיסוי" או "עודף רגולציה" או "חוסר יכולת להתמודד בשוק גלובלי" לא מחזיק מים. טבע שלשלה לכיסה אשתקד רווח נקי של יותר ממיליארד דולר, כך שגם אי אפשר לחשוד בטבע כי "נאלצה" לכאורה לפטר עובדים בגלל קשיים כלכליים.
 
שר האוצר לפיד נפגש פגישה חברית ומנומסת עם מנכ"ל טבע ג'רמי לווין ואמר כי "הגיע הזמן לשנות את חוקי המשחק". עם מעמד הביניים, עובדים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים הוא לא נפגש לפגישות אינטימיות לפני שהעלה להם מיסים בניגוד גמור להבטחותיו.
 
למה התכוון יאיר ב"שנוי חוקי המשחק" כשנפגש עם ג'רמי? לפיטורים המוניים בתמורה למתנות שהממשלה מחלקת לטבע? מתברר שהאגדה שאם נחלק הטבות מס ומענקים לתאגידי הענק ובתמורה נקבל מקומות עבודה לאזרחי ישראל – היא בדיה מוחלטת.
 
בואו באמת נשנה את כללי המשחק לטובת ישראלים רגילים.
בואו נפסיק להתרפס ולחלק מתנות מושחתות במקומות שבהם הכסף נערם בערימות ענק בלי לחלחל ל -99% מהישראלים.
בואו נפסיק את חלוקת ההטבות לתאגידי הענק ואת אותם כספים ממש נשקיע במנועי הצמיחה האמיתיים של המשק: עובדים ממעמד הביניים, ועסקים הקטנים ובינוניים.
 
בתמונה: עם עובדי מפעל טבע באשדוד