עודד שחר: אנחנו חייבים לשלי יחימוביץ' את העובדה שהג'ונגל הכלכלי לא חיסל כל חלקה טובה

23 באוקטובר, 2013
האזינו:
עודד שחר על שלי יחימוביץ' בתוכניתה של קרן נויבך ברשת ב': "אני בחרתי לדבר הבוקר על דברים שאמר שר הכלכלה נפתלי בנט במליאת הכנסת, כשהוא כינה את השמאל "פיגוע כלכלי". אפשר להתווכח על תפיסות עולם כלכליות אבל לדעתי שימוש בביטוי פיגוע כלפי אנשים הוא מסוכן. זה מתחיל בכנסת ואנחנו יודעים בדיוק לאן זה ממשיך. אנחנו כבר ראינו את זה. אוי ואבוי אם מישהו ייקח את המילה פיגוע למקום שאני לא רוצה לחשוב עליו. 
אבל אחרי זה, האם השמאל הוא באמת "פיגוע כלכלי"? שלי יחימוביץ', יושבת ראש האופוזיציה היא פיגוע כלכלי? אולי דווקא הרבה מאיתנו - ואני לא מדבר על בעלי הון עשירים אלא על רבים שהם לא בעלי מיליונים, שהם לא עשו אקזיט - אולי רבים חייבים לה את העובדה שהג'ונגל הכלכלי, שהוא כ"כ אלים, כוחני, דורסני הוא בכל זאת לא הצליח לבטל לגמריי כל חלקה טובה? מי ישב שנים בועדת הכספים ולמד כל סעיף בחוק ההסדרים? מי נחלם כל שנה נגד גזרות מרושעות, מכוערות, קפיטליסטיות, קיצוניות? מי? נפתלי בנט?
ד"א אני לא מדבר רק על הגזרירות האחרונות, שלמען הצדק צריך להזכיר גם חברות כנסת אחרות מצויינות שנלחמו נגד כל בעלי ההון ולמען מי שאין לו כסף לשכור לו לוביסטים כמו גילה גמליאל, זהבה גלאון כמובן, ויש עוד רבים וטובים. אבל אני הולך אחורה, לשנים האחרונות. מה, השמאל הוא פיגוע כלכלי? מי כיסח את העניים: את קצבאות הילדים, את שירותי הבריאות? מי גרם לזה שהיום בלי כסף אנחנו אבודים, שאסור להיות חולה כאן במדינה ישראל, מי? מי גרם לזה שצריך לחכות לרופא מומחה חודשים? מי גרם לזה שכדי לגדל ילדים בישראל צריך כסף, ויוקר המחייה כאן נבזי ומרושע בזכות הכלכלה החופשית הנבזית. מי גרם לזה? שלי יחימוביץ', מי? זהבה גלאון? 
אני אומר לך, אני מצפה משר כלכלה, כלומר שר תעשייה, שיהיה שר תעשייה של העובדים, של המפעלים הקטנים. לא של בעלי ההון, לא של מי שצוחקים עלינו כל הדרך למיליארדים שלהם. ואני אומר מיליארדים ולא מיליונים. שר התעשייה שלא הצדיק את טבע. שישאל בקול רם וברור למה מנכ"ל טבע צריך להרוויח 40 אלף שקל ביום, שישאל אם באמת שווה להשקיע 12 מיליארד שקל בחברה רב לאומית, שר תעשייה ישראלי שלא יהיה נציג של בעלי המניות האמריקאים. 
אני יכולתי להוסיף אבל אני רוצה להשאיר ליפוי זמן. אני רק אסכם ואגיד: שלי יחימוביץ' היא פיגוע כלכלי או אולי דווקא שר שלא אכפת לו ממאות עובדים שנזרקים לרחוב? נדמה לי שהביטוי "השבע לעולם לא יבין את הרעב" הוא כ"כ נכון וכ"כ אמיתי. והשבע במקרה הזה הוא נפתלי בנט - הוא לעולם לא יבין את הרעב, את מאות העובדים שהיו יכולים להזרק ברחוב. אלמלא מי שבנט מכנה "פיגוע כלכלי", יושבת ראש האופוזיציה יחימוביץ' שהייתה הראשונה שנזעקה ונלחמה מהרגע הראשון להגן עליהם. אז בבקשה, קצת הוגנות וקצת אמת."