יריב בן אהרון בידיעות הקיבוץ: "שלי יחימוביץ' חורשת את התלם הארוך"

25 באוקטובר, 2013
את, שלי יחימוביץ', הברכה שבאה עלינו. אפשר לומר, נחתה עלינו. אף אחד לא גידל אותך, לא טיפח אותך כ"יורשת". את "גילית" את התנועה הזאת, ה"עבודה", בירידתה, בעלבונה, בפשיטת הרגל שלה. ולא נבהלת ולא נסת על נפשך. מנין ידעת שבתוך גלי האפר האלה עדיין לוחשות גחלים? איך חשפת את הזרעים שטמונים באדמה החרבה והם מצפים לגשם?
את הבאת איתך אמונה. בארץ הזו רק המאמין זורע. על אף החשש מעצירת גשמים, מברד ושרב ומזיקים. בארץ הזאת זורעים בדמעה. בלי ידיעה מתי ואיך יבוא הקציר ברינה.
המנהיגות שלך מרבה אמון. זו השקפת עולם שמתורגמת לתוכנית כלכלית חברתית המחזקת אמון בדרך; סגנון המנהיגות שלך שיש בו יושרה, פשטות באורח החיים, דבקות במטרה בלי קצף על השפתיים, פולמוס שנון עם יריבים שהוא נטול רעלנים; ואחרון אחרון - הכישרון ליצור צירופי כוחות פרלמנטריים סביב יעדים חברתיים. שלי, את מהווה הוכחה חיה לכך שהטובים והטובות ביותר צריכים ללכת לפוליטיקה. שאפשר לבנות כח פוליטי חזק, שמוביל עם ומדינה ומונהג על ידי שוחרי טוב, אוהבי צדק ומתקני עולם. כן, וכאלה שיש להם אידיאולוגיה!
לנתניהו יש אידיאולוגיה שמבטאת (במודע ובלא מודע) את חלום הרוב, שמחזיר אותו שוב ושוב לשלטון. מול האידיאולוגיה הזאת, שעוברת כסופה ומותירה אדמה חרוכה, נחוצה מפלגת עבודה אידיאולוגית. אין די ב"נחמדים". הכנסת מלאה כאלה, אנשים ונשים דורשי טוב שהביאו קבלות של משרתי ציבור במקומות ובמגזרים שונים, והם הופכים לאיברים במכונת השלטון המפרק ודורס את החברה בישראל. שלי לא כרעה ולא השתחוותה, והצילה את כולנו מתבוסה מוסרית ומבישה של ישיבה בממשלה זו.
אסיים בכמה "למה": למה במפלגה הזאת שלנו מתיזים כל שנה וחצי את הראש? מפלגת קרטון שבה תיירים תוחבים את ראשם ומצטלמים, בכל פעם ראש אחר מככב. למה שורה ארוכה של מנהיגים עזבו? הלכו להם, וילכו אחרי "ההבל ויהבלו". כלום אין מחויבות למורשת היסטורית, לדרך? למה פערי השכר ב-1948 היו 1 ל-4 והיום הם יותר מ-1 ל-50?; מי השף שבישל את שוד הפנסיות? מי בעל המספרה של האג"חים, האינקוויזיטור של הפרטת בריאות הנפש, קבלן ההריסה של הדיור הציבורי?
לכל ה"למה" נחוצות תשובות פוליטיות, רעיוניות, חינוכיות. ה"למה" הזה נוגע בשורה של שאלות שמענות את הרוח וטורדות את הנפש. כי כולן מעשה ידי אדם. את פה, שלי - לשעה ההיסטורית הזאת. המשיכי להוביל, להגדיל ולהאדיר את המחנה ולהרים אל על את דגל מחנה ציון הסוציאל-דמוקרטית.