יחימוביץ' בישיבת הסיעה על יום השנה הלועזי לרצח רבין ז"ל: "ההסתה נגד הדמוקרטיה והצעות חוק קיצוניות שבות ועולות כמו פטריות רעל"; ציטטה את אזהרות עמידרור בדבר הסכנה שבכישלון השיחות ואמרה "ככה לא מנהלים מו"מ, ככה מכשילים מו"מ"

9 בנובמבר, 2013
יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', התייחסה בפתח ישיבת הסיעה ליום השנה הלועזי לרצח יצחק רבין ז"ל:  
"היום ה-4 בנובמבר, אנחנו מציינים את התאריך הלועזי שהוא אמנם לא התאריך הלאומי הרשמי, אך בוודאי חרוט בליבנו ככמועד מכונן - 18 שנים לרצח רוה"מ, שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, יצחק רבין ז"ל. אני רוצה להזמין את כולכם כמו בכל שנה סביב אנדרטת יצחק רבין למרגלות בניין העירייה, שם נאספים חברי מפלגת העבודה בשעה 20:30 לטקס צנוע. מארגנים אותו זה מדי שנה בשנה חברי חוג ה-4 בנובמבר. טקס עצור שקט וחשוב מאוד.
רוה"מ יצחק רבין נרצח בשל עמדותיו, בשל העובדה שהוציא לפועל שבה האמין, בה דגל ועל בסיסה נבחר בבחירות דמוקרטיות וזו הסיבה שמדינת ישראל מציינת את יום השנה להירצחו באופן יוצא דופן ושונה מהאופן שבו היא מציינת את זכרם של ראשי ממשלות אחרים.
רבין נרצח משום שהוביל את דרך השלום. הרצח שלו הוא לא רק רצח של אדם אלא גם פגיעה אנושה וקשה בדמוקרטיה. כאשר מי שנבחר באופן דמוקרטי מיישם ומוציא לפועל מדיניות שבשלה נבחר. אחת המסקנות היא שאסור לציבור להיות אדיש, אסור להפקיר את הרחוב לשוליים קיצוניים. אין לאזרחי ישראל יותר את הלוקסוס של לבחור פוליטיקאים פעם ב-4 שנים ולהיעלם פוליטית. אותה הסתה נגד הדמוקרטיה ואותן הצעות חוק קיצוניות וקשות שבות ועולות כמו פטריות רעל מעת לעת."
יחימוביץ' הוסיפה והתייחסה לדבריו של יעקב עמידרור, היועץ לביטחון לאומי היוצא, בנוגע למו"מ המדיני:"הבוקר שמענו על דבריו של יעקב עמידרור, היועץ לביטחון לאומי היוצא, על כך שאם השיחות המתנהלות כעת יכשלו - כי אז אנחנו צפויים למצב מאוד כאוטי, לבידוד בין לאומי ולחרם על ישראל.
אני מצטטת את עמידרור, כי הוא לא חשוד בכך שהוא איש שמאל. הוא מזוהה עם מחנה הימין ועם זאת, בצורה מפוקחת, ריאלית, ומאוד לא פוליטית אומר שאי אפשר שההזדמנות הזו להסדר מדיני תעלם. אנחנו עדים התנהלות מאוד בעייתית של הממשלה - צעד קדימה ושניים אחורה. מצד אחד שחרור אסירים, שהוא כואב לכולנו, כי אף אחד לא נהנה לראות רוצחים משוחררים מכלאם לחופשי. מצד שני, כדי לפצות את הבית היהודי, בו בזמן ובהרף עין - גל של התנחלויות בשטחים. הצביעות כאן מגיעה לשיאים חדשים. 
כבר ראינו את יאיר לפיד מפגין נגד המדיניות של הממשלה, חובר לממשלה והופך להיות קבלן הביצוע הראשי של אותה המדיניות שנגדה הפגין רגע קודם. אבל צביעות כמו של הבית היהודי, שהיו חלק מהחלטה ומעסקה שבה מוסכם על שחרור אסירים בתמורה לגל בנייה, ואז יצאו להפגין נגד אותה ממשלה שהיו שותפים להחלטה שלה -  כאן באמת עובר הגבול. ככה לא מנהלים מו"מ, ככה מכשילים מו"מ. ככה מנהלים סכסוך, כפי שהימין אוהב להגיד"