שלי יחימוביץ' ברשת ב': "שמונה השנים שבהן עופר עיני היה יו"ר ההסתדרות היו שנים מאוד חשובות ומהותיות למעמדם של עובדים ולזכות הבסיסית שלנו להתפרנס בכבוד"

9 בנובמבר, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברשת ב' אצל אסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
בפרספקטיבה אפשר לומר ששמונה השנים שבהן עופר עיני היה יו"ר ההסתדרות היו שנים מאוד חשובות ומהותיות למעמדם של עובדים ולזכות הבסיסית שלנו להתפרנס בכבוד שהיא כבר לא מובנת מאליה. עופר קיבל לידיים סיטואציה חברתית-כלכלית מאוד מורכבת שבה המילה "ועד" הפכה למילה גסה, שבה עובדי קבלן זה דבר שאנחנו רגילים לראות. זה טבעי לנו שאנשים הם עבדים שמועסקים על ראיסים. ובתוך הסיטואציה הזאת הקשה הזאת עם שרי אוצר מאוד מאוד לא חברתיים, ואני אומרת את זה בלשון המעטה, באורח נס ההסתדרות דווקא התחזקה. נחתם הסכם פנסיה חובה, עלה שכר המינימום והדבר הכי מפעים בעיני הוא העובדה שעשרות אלפי עובדים בסקטור הפרטי שלא ידעו מה זה להתארגן, פתאום מבינים שהם צריכים להגיד "אנחנו" ולא "אני". 
בשנים האחרונות עשרות אלפי עובדים במקומות שלא העלנו על דעתו - אתמול מגדל, תצרפי לזה את מקדונלד'ס ועוד. פשוט התארגנו הרבה צעירים בחסות ההסתדרות ובעידודה. זה דבר שהוא מאוד מאוד מרשים. כל דמות ציבורית שעומדת בראש גוף כ"כ גדול, ודאי שנוי במחלוקת, זוכה גם לביקורת במהלך הקריירה שלה. אבל במאזן כשמסתכלים על מה שתרם עופר עיני לעובדים אז אני חושבת שאלו היו שנים מאוד חשובות ומכריעות והיה לו תפקיד מאוד משמעותי.