שלי ברשת ב': "הפתרון הדיפלומטי הוא הפתרון הטוב ביותר לאיום האיראני"

10 בנובמבר, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה אצל אריה גולן ביומן הבוקר של רשת ב' ואמרה את הדברים הבאים:
 
 
בסופ"ש פירגנת בגדול לרה"ב מר נתניהו ולהתנגדות הנחרצת שלו להסכם עם איראן שעליו עובד שר החוץ האמריקני ג'ון קרי בג'נבה. היית אומרת שהעמדה הזאת של רה"מ היא שעצרה את סגירת ההסכם הזה, שהוא טעות היסטורית לדעת נתניהו עם איראן?
 
קודם כל אל תיסחף בעוצמת הפירגון. בוא נפריד בין שני דברים: הפתרון הדיפלומטי הוא הפתרון הטוב ביותר לאיום האיראני. זאת עובדה וכאן אני לא משוכנעת שרה"מ נתניהו ואני חולקים עמדה דומה. בסופו של דבר, הפתרון הטוב ביותר הוא לא הפתרון הצבאי והמלחמתי, אלא באמת סוג של התערבות בינ"ל שתוליד לא רק את עצירת החימוש הגרעין האיראני אלא השגה שלו לאחור. מה שהתרחש בשלושה ימים האחרונים בז'נבה היה בהחלט מדאיג. הייתה תחושה שהולכים לסגירת הסכם שלא מפרק את איראן מהיכולות שלה, ומאפשר לה המשך של התחמשות והמשך פיתוח הפצצה, ובמקביל הסרת הסנקציות היא ברמה כ"כ גבוהה עד שאין איזשהו איזון בין הדברים. זה היה מאפשר לאיראן חמצן בשיעור באמת מדהים שהיה מאפשר לה לרכוש סחורות, והיה מאפשר לה לחדש את הסחר בזהב ובנפט, והיה מוריד ממנה את מחנק האשראי הבנקאי. וזאת לעומת באמת תמורה מאוד מאוד זעומה שהיא לא ראויה להסכם דיפלומטי בסדר גודל כזה. כאן אני שמחה שהחדשות מהלילה הן שהדבר הזה נעצר.