יחימוביץ': היקפי התמיכה בנו עצומים, אבל בחירות מוכרעות בקלפי

17 בנובמבר, 2013
250  ראשי מטות יישובים ואזוריים של מטה הבחירות של יו"ר העבודה ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' הגיעו הערב לתדריך לקראת יום חמישי, יום הפריימריס.
יחימוביץ' באירוע "התמיכה בנו רחבה ביותר והפערים בינינו לבין בוז'י מפתיעים בגודלם.  כל אחת ואחד מכם, שהיה מופקד על צביעת התומכים באזורו, יודע היטב את הנתונים.  אבל אל לנו להיות שאננים. תמיכה אינה מספיקה לנצחון,  והבחירות מוכרעות בקלפי, ובמספר הפתקים.  אתם, רכזי המטות והישובים, אתם המנהיגים של המצביעים. אני רואה אתכם עובדים ימים ולילות באופן מעורר הערצה עם המון אמונה ויכולות, אתם אנשי ביצוע מדהימים אני לא יודעת איך להתחיל להגיד לכם תודה.  יש לנו משימה כבירה כדי להביא את כל התומכים לקלפי ביום חמישי, להסביר שכל קול חשוב ושהבחירות לא נגמרות עד סגירת הקלפיות.
אל תתנו לכסף הגדול שעובד מולנו להרתיע אתכם. אתם תראו הרבה כסף נשפך בצד השני:  בקישוט קלפיות, בעובדים בשכר במקום במתנדבים ובפעילים, במערך הסעות משומן, בשילוט יקר.  אבל כסף לא מנצח בחירות, ולנו יש לנו מערכת ארגונית חכמה ומדהימה, שנשענת על רוח, אמונה, כישרון, וכמויות ענק של מתנדבים ותורמים. אנחנו ננצח את הבחירות ביום חמישי, בהמון עבודה ואהבה, ונביא למפנה הסטורי בהתנהגותה של מפלגת העבודה: בחירתה של אותה יו"ר לכהונה שניה ברציפות. ואז גם נוכיח שהאידיאולוגיה שלנו, ניקיון הכפיים,  וחידוד הזהות של תנועת העבודה - תקעו יתד והפכו לעובדה מוגמרת."
הקמפיין של יחימוביץ' מבוסס כולו על מתנדבים, ראשי המטות הישוביים שנכחו בתדריך - אחראים על הפעלת מערך של יותר מ-1600 מתנדבים ברחבי הארץ. במקום הייתה גם נוכחות גבוהה, לצד הצעירים הרבים, של ותיקי המפלגה ובראשם ראש תא ותיקים, רבקה בית הלחמי, אשר התגייסו למטה שלי. נכחו גם חברי הכנסת התומכים, מזכירי סניפים ומזכירי מחוזות ובהם ראש המחוז הדרוזי במפלגה פאהים גאנם, וראש מחוז הקיבוצים איתן ברושי. חברי הכנסת דברו בזה אחר זה, וגם ראשי המטות המרכזיים, בהם שם מפתיע, יובל פרנקל הותיק, שינהל את חדר המצב של יחימוביץ' ביום הבחירות. פרנקל אמר: "אני רוצה לספר לכם שזו הפעם הראשונה שאני מצביע שלי, וזה פשוט תענוג לעבוד עם אנשים כמוכם. היה לי הכבוד להוביל יחד עם מיכה חריש את מטה הבחירות של רבין ואני גאה לקחת חלק במטה הבחירות של שלי. אנחנו עומדים מול הרבה כוחות והרבה כסף אבל אני מאמין שאנחנו הרוח האמיתית של מפלגת העבודה. יחד נמשיך להוביל את מפלגת העבודה הסוציאל דמוקרטית האמיתית עם שלי כיושבת ראש".