ח"כ מזרחי: "לבחור בשלי זה לבחור בתפיסת עולם ולא בתפיסת כסא"

20 בנובמבר, 2013
מזרחי: "לבחור ביחימוביץ' זה לבחור במפלגה ערכית, זקופת שדרה, נחושה. ששלטון החוק וטוהר השלטון הוא מדגליה החשובים, שלא רצה לברך ולהתחבק עם מי שביהמ"ש קבע שהתנהגותו אינה ראויה לנבחר ציבור.  הטענות והטיעונים החלולים נגדה מרתיחים את הדם, איפה היו הקריאות לדגל המדיני והחברתי בחור השחור של ישיבת מפלגת העבודה בממשלה האיומה הקודמת? מפלגה שאנשיה היו עסוקים רק בלהיות שרים והפילו את העבודה לתחתית בכל פרמטר.  כן, היא גם אשה. מרגיז לאללה, לא? תבחרו שלי!
ניצב בדימוס ח"כ  משה מזרחי שיגר מכתב לכל חברי המפלגה ואף העלה סטטוס בפייסבוק:
"לבחור מחר שוב בשלי יחימוביץ', זה לבחור במפלגת העבודה המתחדשת, ערכית, זקופת שדרה, נחושה ויודעת למה היא חותרת. לבחור בנתיב שנסלל בתפיסת עולם ולא בתפיסת כסא. מפלגה ששלטון החוק וטוהר השלטון הוא מדגליה החשובים, מפלגה שלא רצה לברך ולהתחבק עם מי שבימ"ש קבע שהתנהגותו אינה ראויה לנבחר ציבור.
אני עוקב אחר הטענות והטיעונים החלולים, וזה לעתים מרתיח את הדם. כל מי שרוצה להחזיר את המפלגה לבוידעם, מנפנף לנו במדיני, בקהלים שאבדו למפלגה, 'בעבודת צוות', ועוד הבלים.
קשה גם לי להיות באופוזיציה, אז מה? 
איפה היה 'המדיני' הזה? 'החברתי' הזה? לאן הם נעלמו נושאי הדגלים האלה בחור השחור של הממשלה האיומה הקודמת? 
הם היו שותפים לממשלה שהכניסה לקיפאון עמוק שלא היה כמותו כל הקדנציה ,כל תהליך וכל מדיני , היו שותפים לממשלה שדרדרה אותנו לתחתית בכל פרמטר, מדיני, חברתי וכלכלי. את פירות הבאושים האלה אוכלת היום החברה הישראלית בענק.
טועני הטענות האלה, בכירי מפלגה, כאילו הם ממאדים והמפלגה מונוס. חוץ מלשמור על 'המחנה' מה עשיתם אתם להחזיר קהלים למפלגה? איזה פעולות נחרצות עשיתם כשנותרתם מדממים אחרי נטישת ברק? הרמתם את דגל ההתחדשות? המדיני? החברתי? לא, אבל שמענו: "שלמפלגה הזו לא כדאי להתקרב עם מקל". 
לא. אני לא הצטרפתי למפלגה ההיא! ולא רוצה "שהעטרה" הזו תחזור ליושנה. 
חייבים ששלי יחימוביץ תמשיך, אם המפלגה חפצת המשך חיים. אין דרך להראות שאכן המפלגה היא אחרת, ומתעקשת להיות אחרת מהמפלגה ההיא הזוחלת לעבר כל כסא פנוי, שלא היה דבר אחד חוץ מהיותם של אנשיה עסוקים בלהיות שרים, שקידם את המפלגה, נהפוך הוא! 
להראות שהסתיים העידן הגנטי של מפלגת 'הפירניה' שעל כל טיפת דם של הראש המוביל, מובילים אותו לקוראלס.
מנהיגות? כן, עיתונאית שלא עשתה תפקיד ביצועי אבל עשתה בית ספר לשועלים פוליטיים ותיקים ועתירי תכסיסים. כן, היא גם אשה. מרגיז לאללה, לא?
תבחרו שלי!