שלי ברשת ב': הדרך לבצר את מעמדה של ישראל בעולם הוא ע"י התקדמות במשא ומתן עם הפלסטינים

2 בדצמבר, 2013
האזינו:

ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה הבוקר ביומן הצהריים של רשת ב' עם אסתי פרז, בעקבות העימות בין נתניהו לארה"ב בעניין הסכם הגרעין של המעצמות ואיראן. "הסכם הביניים הוא עובדה מוגמרת," אמרה יחימוביץ'. "אף אחד מאיתנו לא מוכן לראות את איראן גרעינית, אבל מתברר שויכוח פומבי עם ארה"ב וקריאת תיגר עליה לא מובילים להישגים. יכול להיות שההתגוששות עם ארצות הברית לא הזיקה - אבל היא בודאי לא הועילה, וזה הזמן להסיק מסקנות, להוריד פרופיל ולהפסיק עם ההתלהמות, ולעשות הכל כדי שבהסכם המוגמר - האינטרסים של ישראל יישמרו ככל האפשר."

"יש דבר אחד שבטוח יבצר את מעמדנו ויחזק אותנו בקהילייה הבינלאומית - התקדמות מאוד משמעותית בשיחות עם הפלסטינים. זו הדרך למצב את ישראל במקום יותר טוב, גם בסוגיה האיראנית."

במענה לשאלת המראיינת, יחימוביץ' גם התייחסה לסוגיית תקציב ההוצאות של בית ראש הממשלה. "אני מרגישה חוסר נוחות להתעסק בזוטות כמו תקציב הנרות הריחניים, אבל באופן כללי - אני מאמינה שמנהיג צריך לחיות בתוך עמו. צורת החיים הפריווילגית של ראשי הממשלה בישראל מנותקת ומרוחקת מאורח החיים של אדם נורמלי. מי שחי בצורה הזו לא יכול להבין את העובדה שמחצית העובדים במדינת ישראל מרוויחים פחות מ-6,500 ש"ח. לא ניתן להבין את המשמעות של הקיום הזה כשאתה חי בספרה אחרת, ולכן יש מקום לקריאה לסדר לראש הממשלה - לחיות חיים קצת יותר פרופורציונאליים, קצת יותר קרובים לחיים של בני אדם רגילים. זה תנאי למנהיגות אמיתית."