שלי בפוליטיקה בערוץ 1: אנחנו רוצים לחיות במדינה שיש לאדם בה צלם אנוש, ולא בג'ונגל

31 בדצמבר, 2013
שלי התראיינה הערב לתכנית 'פוליטיקה' בערוץ 1, בהנחיית עודד שחר, בנושא הכלל הפיסקאלי, הקיצוץ הצפוי בתקציב, דו"ח השכר ועוד.
 
"מלכתחילה שר האוצר לפיד לא היה צריך להעלות את המס למעמד הביניים, והוא העלה את המס בניגוד להבטחות שלו. עכשיו הוא מוציא חלק מהעז; אפשר היה לא להעלות מסים למעמד הביניים ובמקביל לא לעשות את הדבר הכל-כך קשה שהממשלה עשתה השבוע.
אני בטוחה שרוב הצופים ירדמו משעמום אם נגיד להם את צמד המלים "כלל פיסקאלי" או "כלל ההוצאה," אבל מי שנרדם משעמום - יתעורר בבהלה כשיגלה שהוא צריך לשלם עוד יותר מהכיס שלו על בריאות, חינוך, שיעורים פרטיים, חינוך משלים, תשלומי הורים וכן הלאה. מה שהמדינה החליטה השבוע זה שישה מיליארד ש"ח פחות בתקציב המדינה - חס וחלילה לא בביטחון, אלא ברווחה, בחינוך, בבריאות ובמשטרה. המשמעות של זה מבחינת מעמד הביניים ו-99% מהאוכלוסיה היא פחות הכנסה פנויה; ביטול המס של יאיר לפיד תביא לאנשים העובדים אולי כמה עשרות שקלים, אבל במקביל הם יצטרכו לשלם הרבה יותר. זה מתחיל כבר מחר עם העלייה במחירי התחבורה הציבורית.
מילה על דו"ח השכר: יש המון עובדי מדינה שבכלל לא מופיעים בדו"ח. מורים, עובדים סוציאליים, מאבטחים, מנקות - אתה לא תשמע על ממוצע המשכורות שלהם. הם אפילו לא עובדי חברות כח אדם כבר אלא "ספקי שירותים", הם מופיעים יחד עם נייר הטואלט כמעין ציוד שקונים אותו. עליהם אתה לא תשמע, אתה לא תקרא בדו"ח - הם הרוב. המורות, המורים, העובדים הסוציאלים. הם מעמד הביניים."