שלי בנאום במליאה על עבריינות התג-מחיר: חתירה תחת יסודות הדמוקרטיה

15 בינואר, 2014

שלי נאמה היום במליאה במסגרת הצעה דחופה לסדר שיזמה בנושא בריונות התג מחיר.

בין היתר אמרה כי "תג מחיר הוא לא רק פעולה אלימה, בריונית, מסוכנת ושיטתית, הוא גם חתירה תחת יסודות הדמוקרטיה. מי שמבצעים את הפעולות האלה, קוראים תיגר על הדמוקרטיה, על שלטון החוק, על צה"ל ועושים כרצונם - וזאת עוד הרבה מעבר לנימה הגזענית החריפה והאלימה, שנודפת מכל פעולה ופעולה שעושה חבורת הבריונים האלימים הזאת.

 
מספרים, שלמדינת ישראל יש יכולת לאתר, על סמך שיחת טלפון מקרית, ולהשיג כל אויב בכל בירה של מדינת אויב אי שם. לא רק זה, אלא גם לפגוע בו ישירות. כך מספרים. יכולות טכנולוגיות מופלאות. כל היכולות האלה נעצרות פתאום כשזה מגיע לחבורה כל כך קרובה וכל כך גדולה שפועלת בשיטתיות כל כך גדולה? מה קרה, מאיפה אוזלת היד הזאת פתאום שמגיעה אלינו? 
 
היום ואתמול רעשה הארץ וגם הקהיליה הבינלאומית בגלל דבריו של שר הביטחון בוגי יעלון ובצדק רב. מדובר בדברים קשים, שגם פוגעים ביחסינו עם הטובה שבידידתנו, ארצות הברית. אבל למה להיטפל דווקא ליעלון... כשאיווט ליברמן אומר דברים חמורים הרבה יותר. תראו את ההצעה של שוחר השלום הזה ותחשבו על המשמעויות שלה ועל הקשר שלה לפעילות גזענית שיטתית... אני לא רוצה להיות אישית, אבל יש כאן כמה אנשים, גם עובדי כנסת וגם חברי כנסת, שלדעתי איווט ליברמן בתכנית חילופי השטחים שלו, מוכן להשיב במקום לבצע את ההסדר הכול כך מתקבל על הדעת והכול כך הגיוני של מתווה קלינטון. 
 
ולכן, כשהדיבור הוא כזה והוא לגיטימי, ולא רק שהוא לגיטימי, הוא גם זוכה לחיבוק פתאום כשוחר שלום וכמפייס לאומי, אז מה יגידו אזובי הקיר? מה יגידו אותם נערים? יש להם השראה."