נמאס לי שתוקפים את המשטרה. הזמנה לכנס: שומרים על הבריאות – עוצרים את השר"פ. קבלן פחחות רכב הוא הבוס של אחיות בריאות התלמיד, מי משחק אתנו מונופול על הגז, ומה זה NIMBY (נימְבּי)

21 בפברואר, 2014
שלום לכם חברות וחברים,
 
נתחיל בהזמנה:
 
תארו לעצמכם שבתוך בתי הספר, אחרי הלימודים, המורים היותר נחשבים ומבוקשים היו נשארים כדי לתת חינוך נפרד וטוב יותר למי שיכול לשלם להם. 
תארו לעצמכם שבתוך אולמות בתי המשפט, כדי לייעל את המערכת, השופטים היו נשארים ותמורת תשלום לכיסם היו מסיימים תיקים בנוהל מקוצר.
תארו לעצמכם שבמשרדי מס הכנסה היו הפקידים המיומנים יותר נשארים לעוד משמרת ונותנים טיפול אדיב, מהיר וטוב יותר לנישומים שיכולים לשלם להם.
תארו לעצמכם שבתוך תחנות המשטרה הבלשים, החוקרים והשוטרים המצטיינים היו נשארים לתת שרות בתשלום לנשדדים ולנאנסות עשירים.
תארו לעצמכם שבתוך בתי החולים הממשלתיים והציבוריים הרופאים המצטיינים היו מקבלים במהירות, תמורת תשלום, חולים עשירים. 
 
זה שר"פ. למי שלא מבין. ואם לא נאבק בו, חלום הבלהות הזה יתממש. 
צפו בנאום שלי במליאה כשהעליתי את הצעת החוק הותיקה שלי למניעת שר"פ, שימו לב לתשובה העלובה של שר החינוך שר פירון שענה בשם שרת הבריאות, ולתשובתי אליו, הנה הטקסט, והנה כל ההתרחשות ביוטיוב. וגם: עימות אצל דן מרגלית בערב חדש, מול פרופ' אבינועם רכס, ראש לשכת האתיקה בהסתדרות הרפואית, על המתרחש בהדסה ועל השר"פ, וממליצה גם לצפות בעוד עימות (אזהרה: זה ארוך, תרבותי ומנומס) בנושא השר"פ, עם מנהל בית החולים "שערי צדק", פרופ' יונתן הלוי, ששודר בערוץ הכנסת ובערוץ 10, בתוכנית "דיון נוסף" עם גיל סלומון:
 
נמאס לי שתוקפים את המשטרה. תקציב המשטרה לשנת 2014 הוא 9 מיליארד שקלים, תקציב הבטחון 66 מיליארד שקלים. להם אין לווייני ריגול, מזל"טים, כטב"מים, 8200 וכו' וכו'. האבסורד הוא, שככל שמייבשים, וככל שמקצצים, וככל שגודעים את הזרועות של מי שאנחנו מבקשים שיגנו עלינו, ויתנו לנו שירותים, כך גם רמת התלונות והטענות עולה כל הזמן, והטענות הן תמיד כלפי השליחים, תמיד, לא כלפי ההנהגה שנוקטת את המדיניות המייבשת. משטרה שיודעת גם להילחם בטרור, שחוקרת בלי מורא אישי ציבור, שמי שמאייש את שורותיה זה מעמד ביניים שעובד קשה ומרוויח מעט, שהיא טובה ונקיה. את מגרעותיה ואת מחדליה נתאר בהזדמנות אחרת, אבל אחרי השבוע הזה של ההכפשות, שרובן באמת לא מוצדקות, אני תובעת כאן את עלבונה של משטרת ישראל. הנה נאום ההגנה המלא שלי בדיון שיזמתי במליאה:
 
דוקטור פח. הידעתם שהמעסיק של אחיות בריאות התלמיד המופרטות היא חברת קבלן שמתעסקת גם בפחחות רכב, תיקוני חשמל וכו'? וזו לא בדיחה. פמי פרימיום היא הקבלן עכשיו. מי שרוצה לקבל המחשה מה קורה לבריאות כשמפריטים אותה, שיסתכל על מה שקרה לאחיות בריאות התלמיד, נושא שאני רתומה אליו כבר הרבה שנים. הנה הנאום שלי במליאה בהצעה לסדר ביום הבריאות בכנסת, וכאן בדיון השבוע בועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ אורלי לוי שהיא אחת השותפות העיקביות בנושא. הקליקו:
 
NIMBY (נימְבּי), Not In My Back Yard, לא בחצר האחורית שלי, זו מחלה חברתית מוכרת, שבאה לידי ביטוי מכוער במיוחד בירי על ההוסטל בצהלה. לי באופן אישי מאוד קשה לגור באזורים סטריליים. הירי לעבר ההוסטל של אקים בצהלה הוא כמובן פלילי ואלים באופן חריג, ואני מקווה שהדין ימוצה עם האנשים האלה, אבל באופן כללי אני מרחמת על מי שהשנאה והפחד מהשונה, והשמירה הקנאית על "ערך רכושם" לא מאפשרים להם לחיות חיים אמיתיים בעיניים פקוחות, והופכים את חייהם לדלים, עיוורים ומנותקים. את הפוסט המלא שלי בעניין קראו כאן.
 
מי משחק אתנו מונופול? עכשיו לעדכונים מהמאבק למניעת מונופול הגז של תשובה:  
 
נפגשתי השבוע עם הממונה על ההגבלים העיסקיים דייויד גילה, כחלק מהמאמצים למנוע את היווצרות מונופול תשובה ולקבוע פיקוח על מחירי הגז הטבעי. אמרתי לו שהכוונה להיענות לבקשתן של שותפויות הגז ולהעניק להן פטור מהסדר כובל, אף שהן מחזיקות בידיהן 90% ממאגרי הגז ומהוות קרטל, וכל זה בלי להטיל שום פיקוח על המחירים – היא בעייתית ומסוכנת. עוד פרטים על הפגישה, מה נאמר שם ומי עוד השתתפו – קראו כאן. הנה גם כתבה של צבי זרחיה בדה-מרקר. התמונה למעלה היא מעשה ידיהם של אנשי העמוד "ששים ואחת" בפייסבוק, ממליצה להכנס כי לצד המם יש שם גם הסבר מאוד בהיר על מה המאבק. 
 
המכתב שלא הייתם אמורים לראות. האם מאחורי גבנו ובשקט לפיד רוצה לתת הטבת מס רטרואקטיבית ענקית למונופול הגז של תשובה, בנוסף לכל ההטבות שמרעיפים עליו עכשיו? זה בדיוק מה שהוא מבקש במכתב שאתם רואים כאן, ושאותו חשפתי השבוע לראשונה בעמוד שלי בפייסבוק, עם הסבר על מה שהתרחש בועדת הכספים סביב הסיפור הזה שמריח ממש לא טוב. את הסטטוס בפייסבוק קראו 196,000 איש, שיתפו 1,600 ואהבו 2,900, מה שמעיד על עניין אמיתי ועמוק בנושא הכל כך חשוב הזה. אולי לא מספיק "סקסי" בשביל התקשורת, והשקט בו טוב מאוד לבעלי ההון ולפוליטיקאים ששופכים עליהם הטבות ענק, אבל ישפיע על עתידה של המדינה בעשרות השנים הבאות. לפוסט המלא באתרלסטטוס בפייסבוק, ולראיון אצל גיא זוהר ב"רדיו ללא הפסקה". 
 
 
מכרזי הדיור של לפיד – למה לא מקצים אחוז מסויים לדיור ציבורי? ואיך ימנעו מונופולים אזוריים של קבלנים? על הטיפול שלי בנושאים האלה בכתבה של עורך הנדל"ן של גלובס משה ליכטמןבשאילתא לשר האוצר יאיר לפיד, והנה למתעניינים גם השאילתא והתשובות הבלתי מספקות) במליאה.
 
עם כל הכבוד לפואד, ויש כבוד, בחרתי להימנע בהצבעה בסיעה על הכרזתו כמועמדה של מפלגת העבודה במרוץ לנשיאות. ונימקתי: "מבלי לגרוע מהיותו של פואד מועמד ראוי, ומבלי לפגוע בכבודו של איש, בנושא זה יש צורך בשיקול דעת כבד-משקל שחורג מהגבולות הפוליטיים המקובלים. מדובר בהצבעה שהיא ממילא אישית וחשאית, ואני מתחייבת כי אבחר, אחרי שיקול דעת רציני, במועמד הראוי מכולם." מי שרוצה לשמוע עוד הסברים, מוזמן להאזין לראיון שלי בעניין הזה אצל בן כספית ואריה אלדד ברדיו ללא הפסקה.
 
בתמונה: לורה טלינובסקי מנכ"לית One Voice (כן זאת אותה לורה שאתם מכירים ואוהבים, שהיתה העוזרת הפרלמנטרית שלי) מזכ"ל העבודה ח"כ חיליק בר, ויו"ר הראשות הפלסטינית אבו מאזן. האירוע: מפגש מוצלח להפליא של 300 סטודנטים וצעירים ישראלים במוקטעה - שארגנה השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי שחיליק עומד בראשה,  בשיתוף עם "קול אחד" שלורה עומדת בראשו. כבוד לשניהם. הנה מה שחיליק כתב על זה, והנה מה שלורה כתבה. 
 
 
מי אוהב את השבת? לפני שאברך אתכם בשבת שלום וסוף שבוע נעים, הנה קטע שכתבה עלי סיוון רהב בטורה ב"ידיעות אחרונות", בעניין יחסי לשבת כחוק הסוציאלי הנפלא והקדום ביותר בהיסטוריה האנושית.
 
אז – שבת שלום וסוף שבוע נעים,
 
שלכם,
שלי