הציבור כבר מותש מההכרזות החגיגיות של לפיד

26 במרץ, 2014
האזינו:
שלי התראיינה ליומן הצהריים ברשת ב', עם אסתי פרז, בעניין שביתת עובדי משרד החוץ, פרשת סילבן שלום וחשיבות החינוך בכל הנוגע למניעת תקיפה מינית, ותכניות הדיור של שר האוצר ושל ראש הממשלה.
 
"הציבור כבר מותש מהכרזות חגיגיות. יש תחושה כללית ששר האוצר הזה חושב שאם המלים נאמרו - המעשה כבר נעשה. לפי שיטתו הציונות חזרה, כאילו היא נעלמה, כל החרדים גויסו לצבא ויש כבר דירה לכל פועל. זו צורת עבודה שמאוד קשה להזדהות איתה - נראה כאילו הוא קרא לחבר'ה וביקש מהם: 'תביאו לי איזה רעיון פיצוץ, כזה שאפשר לנסח אותו טוב ככה שהציבור יבין ויאהב' - ורק יום אחרי הוא מעביר את זה לצוותים המקצועיים. יש כאן חוסר רצינות.
לגופו של עניין, מדובר בכלי מאוד לא טוב ובעייתי. אף אחד לא מבטיח לנו שמי שיהנו מהפטור ממע"מ ומי שיעלו את המחירים בהתאם לא יהיו הקבלנים. אין שום פיקוח על זה - יכול להיות שהקבלנים בסוף יהנו מהסיפור הזה. ואם אתה כבר עושה מע"מ דיפרנציאלי - שעד עכשיו לפיד התנגד אליו, בעוד אנחנו תמכנו בו - למה לא על תרופות לקשישים עניים, למשל? על דברי מזון בסיסיים? על טיטולים? למה המכשיר הזה דווקא עכשיו?
ועוד דבר - אורי שני אמר 'קודם לקחו מהציבור - עכשיו מחזירים'. אף אחד לא מחזיר! זה לא כסף שנמצא, זה כסף שייקחו מאיתנו בעתיד. אנחנו קרובים לקיצוץ הבא בתקציב. קיצוץ בבריאות - אנחנו נשלם עוד מס בריאות מהכיס שלנו על ביטוחים. קיצוץ בחינוך - אנחנו נשלם עוד מהכיס שלנו על החינוך של הילדים. קיצוץ בעוד אלף ואחד דברים, ובסופו של דבר היד תהיה כבדה עוד אפילו יותר ממיסוי. הכסף שלכאורה מחלקים כאן הוא על חשבון מה שלא נקבל בעתיד."
 
להאזנה לראיון המלא: