"לא רק בנט וליברמן אשמים - גם נתניהו מרוצה מההתרסקות של המשא ומתן"

13 באפריל, 2014

שלי התראיינה לחדשות הלילה בערוץ 2, עם דוריה למפל וליאור פרידמן בעניין הכניסה האפשרית של מפלגת העבודה לקואליציה.

"יש הנחה שמפלגת העבודה אמורה לשמש גלגל רזרבי תמידי וקבלן ביצוע של כל ממשלה, והיא רק עומדת רוטטת ומחכה להיכנס. ובכן, המצב הוא לא כזה, וזה לא יהיה. חד-משמעית ברור שהמפלגה רוצה בשלום, זה קו ברור שמשותף לכולנו, וכל מהלך מדיני שנתניהו יעשה לטוב - יהיו לו חמש-עשרה אצבעות של הח"כים של מפלגת העבודה. בדבר הזה אנחנו מאוד ברורים, ותומכים בכל הגעה להסדר ואפילו מהווים רשת בטחון במידת הצורך.

חשוב להבהיר: להיות חלק מממשלת נתניהו עכשיו, כחלופה לאיבר שהוא הבית היהודי, זה דבר שלא יקום ולא יהיה. על מה? על פיצוץ טוטאלי בשיחות עם הפלסטינים? על היחסים האיומים עם ארצות הברית? מתוך האופוזיציה, מפלגת העבודה תגבה את נתניהו בכל הגעה להסדר, אבל לשבת בממשלת נתניהו, עם פייגלין, עם כל הימין הקיצוני של הליכוד, עם איווט ליברמן, עם ממשלה שגם הקו הכלכלי והחברתי שלה מנוגד לחלוטין לקו שלנו, שלא סופרת בכלל את העניים, את הקשישים, את מעמד הביניים - לשבת בממשלה כזו זה דבר שבכלל לא עומד על הפרק מבחינתי.

צריך לזכור - כל מי שחפץ בהסדר שלום, במשא ומתן, באיזושהי הגעה להסדר, מבין שצריך להמשיך את השיחות. אבל לא רק בנט אשם, לא רק ליברמן אשם, לא רק הנצים של הליכוד אשמים. בסופו של דבר זה נתניהו, ואני מעריכה שנתניהו די מרוצה מההתרסקות של המשא ומתן."

 

לחצו כאן לצפייה בראיון המלא.