הי זאת חלי, יוצאת חוצץ נגד עזיבתו של טל פרידמן. אחד במאי – הכי טרנדי (כמו שחלי אומרת), והקשר בין נייר טואלט ועובדים, ובין הגז הטבעי ועובדים. קריסת המו"מ המדיני והשימוש הפוליטי של ביבי בשואה, הזכות לקורת גג במחיר נורמלי, והתינוקת הזו היא אני.

3 במאי, 2014
שלום לכם חברות וחברים,

הי זאת חלי, ואני יוצאת חוצץ נגד עזיבתו של טל פרידמן, שגילם את הדמות שלי, במשך 13 שנים בארץ נהדרת, ועוד קודם בתוכניות אחרות. גם כשנעלבתי לפעמים, נקשרתי אל הדמות בגילומו הערצתי את הכישרון שלו, ולמדתי שמדובר באדם טוב שמאוד אכפת לו ממה שקורה. פרידה מטל פרידמן וגם – איך דמות כזאת מועילה לאורך זמן למוכרות ולהחדרת השיח שלנו למי שלא ממש חשוף לו, בבלוג, שבו גם תקשורת עלי ועליו, בסטטוס בפייסבוק שגרף 11,950 לייקים, וגם, בערוץ 2 בשש עם רינה מצליח:

ובערוץ 2  בתכנית הבוקר עם יואב לימור וגלית גוטמן: 

על נייר טואלט ועובדים. אחד במאי שחגגנו אתמול מעולם לא היה כל כך רלוונטי והכי טרנדי (כמו שחלי היתה אומרת).  ולמי שאומר לכם אחרת, הסבירו באדיבות שזה הוא שלא התעדכן. ספרו לו על גל התאגדויות שכבר שנים לא לבלב כך.  הסבירו שהקלישאות של שנות השבעים והשמונים על פירות הצמיחה שאיכשהו כבר יתפזרו בין כולם באופן טבעי – תפחו למפלצת של אי שוויון בקנה מדה היסטורי, שגם הוגי הקפיטליזם היו מתביישים בה. ספרו לו שאלפי מורי קבלן מפוטרים היום כי הראיס שלהם "לא ניגש למכרז". כאילו היו חלק ממכרז על נייר טואלט או ציוד משרדי. והם לא לבד.
ספרו לו שמנכ"ל החברה לישראל המפסידה, מרוויח פי 300 משכר המינימום, ופי 200 מהשכר החציוני.  הסבירו שפרופ' תומס פיקטי, אחד הכלכלנים הנחשבים בעולם, כוכב עולה בשמי הכלכלה המעודכנת, אומר בספרו החדש "הון במאה ה־21", שאם נמשיך כך, אי־השוויון ילך ויעמיק, נאבד את הדמוקרטיה המערבית ונידרדר אחורה, וכלום לא ישאר למעמד הביניים. אז חג שמח ותודה גדולה לעובדים שמתאגדים ולמנהיגיהם, בגאווה, באהבה, בתקווה. המאמר המלא שלי על מה תגידו למי מסרבים להבין,  בפוסט בבלוג ובסטטוס בפייסבוק.
תמונות מאחד במאי בבאר שבע, אירוע מעולה במדרחוב בשילוב כוחות של המשמרת הצעירה שלנו בבאר שבע, תא אופק באוניברסיטת בן גוריון, עו"סים שנויכוח לעובדים והקואליציה להעסקה ישירה.

וגם מאחד במאי בחיפה, שם פתחתי את פסטיבל סרטי הפועלים, פרוייקט משותף זה שבע שנים למכללה החברתית כלכלית ולסינמטק חיפה, האירוע היפה הזה נמשך עד מחר, מוצ"ש.

על הזכות הבסיסית לקורת גג במחיר נורמלי, על התרגיל האחרון: הפחתת המע"מ של לפיד, על איך איבדה הממשלה באופן מוחלט את השליטה בשוק הנדלן ומה כן עושים, ב"סודות הנדלן" בערוץ 10 עם דפנה שחר וגיא בלושינסקי, לצפיה הקליקו כאן:

הגז הטבעי ופרצופה האמיתי של הממשלה ביחסה לעובדים. שטר החזקה לשלושים שנה שהממשלה נתנה בחשאיות בידי תשובה ושותפיו, הוא כתב חידה. בכוונה. בבוא היום, כשהמדינה תתעשת ותרצה לעמוד על שלה ישאלו למה התכוון המשורר, לא תהיה תשובה, וחברות הגז ימשיכו להתעשר בלי גבול, עם כמה פרורים עלובים לנו. אבל הכי צורם הסעיף שאמור להבטיח מינימום העסקה של עובדים ישראלים.  הסנקציה הכי חמורה שם היא שהממונה יהיה רשאי לדרוש הסברים והבהרות מחברות הגז! הם בטח רועדים מפחד מחומרת הסנקציה. מי שממש מתעניין מוזמן להציץ בסעיף 30 בשטר החזקה (הוא נמצא אצלי באתר) והנה גם קטע מהדיון על הגז שהיה השבוע בכנסת:

והתינוקת הזו היא אני. יום השואה, והתקומה במובנה הפשוט. בתמונה למטה:  שני ניצולי שואה, אבא שלי ז"ל, ואמא שלי תיבדל לחיים ארוכים, עם התינוקת שלהם (אני), בתם הבכורה, שנולדה אחרי שעונו, איבדו את ילדותם ואת כל משפחתם, שרדו את התופת והמוות, נרפאו ככל שיכלו, עלו לישראל הכירו בה זו את זה והקימו משפחה. עוד עליהם, על הכוח לבנות מחדש, ועל איך כל זה השפיע עלי ועל השקפת עולמי בפוסט בבלוג וגם בפייסבוק.

הקליקו כאן, לטקס "לכל איש יש שם" השבוע שבו קראתי את שמות בני משפחתי שנספו בשואה: 

לרתום את יום השואה להצדקת קריסתו של התהליך המדיני – לא טוב. צפו כאן בראיון על השימוש הציני הפוליטי שעושה נתניהו שוב ושוב ביום השואה, ועל קריסתו המזיקה מאוד של התהליך המדיני, בערוץ הכנסת אצל אורית לביא נשיאל:

הרגעים המשמעותיים ביותר בחיי? כשהילדים שלי נולדו. ראיון אישי בערוץ 2 בתוכנית "ישר ללב" של נתנאל סמריק, כאן:

ויום הולדת 88 שמח לאהרון ידלין, שר החינוך בממשלת רבין הראשונה, חתן פרס ישראל, איש הקיבוץ השיתופי חצרים, שילוב בלתי נתפס בין יכולות ביצוע ותפיסת עולם מוצקה, וגם אישיות בונה ואופטימית באופן חסר תקנה. שוחר שוויון ושלום, ומשהו קטן וגדול גם יחד: נוסע באוטובוס וברכבת עד עצם היום הזה בלי לעשות מעצמו עניין.  חגגנו לו היום בתיאטרון באר שבע: 

שבת שלום,

שלכם,

שלי