מלים יכולות להרוג. התרת דם חיילים, תג מחיר, הסתה גזענית לרצח ערבים – לא צריך להיות נביא. כבר היינו שם ברצח רבין. חברתי האהובה כרמלה מנשה הדליקה משואה – שתינו בלבנון – תמונות שמצאתי באלבום. על הארמון שיבנה לראש הממשלה, ועל עצמאות וזכרון, סמלים ומשמעותם

10 במאי, 2014
 
שלום לכם חברות וחברים,
 
לפני הכל, בקשה אישית וחשובה שלי לחברי מפלגת העבודה שבכם: אלפי חברים במפלגת העבודה לא חידשו את החברות שלהם. חלק ניכר ביטולים מאורגנים של "פוקדי ארגזים" וטוב שכך, אבל חלק גם בגלל סיבות טכניות והם אפילו לא יודעים שבוטלו, וחלק מאכזבה ומפח נפש. זו תחושה שאני יכולה להבין – אבל היא בוודאי לא סיבה לוותר על הכוח להשפיע ברוח השקפת עולמנו. 
יום א' הקרוב הוא ההזדמנות האחרונה לשלם (מדובר בפחות מששה שקלים בחודש) ולשמור על רצף הזכויות שלכם לבחור ולהבחר, ואני מתכוונת לכולכם, בלי הבדל גזע דת ומין, מעמד סוציו אקונומי, גיל או במי אתם תומכים. אל תוותרו על עמדת ההשפעה הזאת, בוודאי לא כעת. מחכות לנו משימות גדולות ומאבקים חשובים ואני צריכה אתכם אתי ועם הדרך שלנו!
הקליקו כאן כדי לוודא שהחברות שלכם נשמרת, כדי לחדש חברות ברגע זה הכנסו לכאן, הטלפון באגף מפקד הוא 03-7283606, ואם אתם לא מסתדרים כתבו לנו למייל.
 
מילים יכולות להרוג. פגיעה בחיילי צה"ל והתרת דמם, תג מחיר בלב ערים בישראל, הסתה גזענית לרצח ערבים, עוד ועוד ועוד מזה - יוצרים מדרון חלקלק מאוד, ותשתית של לגיטימציה לגרוע מכל. 
"האם מותר להרוג חייל צה"ל? שאלה אלירז פיין בפורום של יצהר, וגם השיבה: בוודאי, למה לא. אגב, לגבי הערבים היא לא שואלת בכלל, כי ברור שמותר. לפעמים דווקא בבנאליות של הדיבור, ככה סתם בהתכתבות "רגילה" ברשת, מאתרים באופן החמור והמדאיג ביותר התדרדרות קשה של חברה. לא צריך להצטיין בראיית הנולד. בסיפור הזה כבר היינו, וסופו היה ברצח ראש הממשלה יצחק רבין. קדמה לו הסתה שיטתית, התרת דם, וגם דיונים "הלכתיים" הזויים על מתי מותר להרוג. עוד על כך בפוסט בפייסבוק וגם באתר שלי.
 
חיילי מילואים נגד תג מחיר. הפגנה ביצהר. ביום א' 18 במאי, ל"ג בעומר, עוד שבוע, ביום ההוקרה לחיילי המילואים - הפגנה של מילואימניקים נגד תג מחיר. זו יוזמה מוצלחת ביותר, והנה עוד פרטים בדף אירוע בפייסבוק שהולך ומתמלא במהירות.
למעלה - תמונה וכתבה בידיעות אחרונות אתמול על ההתארגנות החדשה. את הסיפור חשף העיתונאי עקיבא נוביק. אם המארגנים, כולם צעירים שעושים הרבה מילואים, מוכרים לכם - זה לא במקרה. בתמונה, משמאל לימין: סרן מיל' עודד צהרי, 28, תפקיד אחרון: מ"פ פלחו"ד גדוד 50 בנחל; סרן מיל' נעמה לזימי, 28, בסדיר קצינת קישור במשרד הבטחון ועכשיו מילואימניקית בפיקוד העורף; סגן מיל' יאיא פינק, 29, תפקיד אחרון סמ"פ בגדוד 101 בצנחנים; סגן מיל' אור זמיר, 27, תפקיד אחרון: מ"פ טירונים במחווה אלון; רס"ר מיל' גיל מושקוביץ, 31, היום סמל מחלקה בגדוד חילוץ של פיקוד העורף. 
הפגנה נוספת, שמארגנים "תג מאיר" מחרתיים יום א' מול בית ראש הממשלה. עוד פרטים בדף האירוע כאן.
 
ביום העצמאות הדליקה חברתי האהובה כרמלה מנשה משואה. 26 שנים כרמלה היא הכתבת והפרשנית לענייני צבא של קול ישראל – מעולה, מקצוענית, הגונה ופורצת דרך, ובראש ובראשונה אחראית לשנוי תפיסתי עצום בצה"ל, ובעקבותיו שינוי מערכתי: ההכרה בכך שכל חיילת וחייל הם קודם כל בני אדם. עוד על העיתונאית שלא עובדת אצל דובר צה"ל אלא אצל הציבור - בסטטוס בפייסבוקובפוסט באתר, שאליהם גם צירפתי תמונה שלה ושלי בלבנון, מאפריל 2000. התמונה עוררה הרבה תגובות סקרניות, אז קבלו כאן עוד כמה (את כרמלה תזהו בקלות, זאת עם התלתלים זו אני, והאל"מ בתמונה הוא תא"ל במיל' צ'יקו תמיר):
 
צעירים לנצח. כל שנה ביום הזכרון לחללי מערכות ישראל אני הולכת לבית עלמין צבאי אחר. בעיר, במושב, בקיבוץ. עומדת בצפירה עם המשפחות והחברים, נואמת בשם הממשלה והכנסת, משתדלת לצקת נרטיב וניחומים לכאב שאין לו סוף בלי לערבב פוליטיקה. מדברת עם המשפחות אחרי ולפני הטקס, וחיה את סיפורו של המקום לדורותיו, מהצד החד והקשה ביותר שלו. בכל פעם מחדש קשה לעכל את גילם הרך של הנופלים ואת מסכת החיים השלמה שלא באה לידי מימוש. השבוע הייתי בבית העלמין הצבאי בחדרה, שם טמונים 294 חללי מערכות ישראל. על שניים מהם, ג'ינג'י, ישראל שפירא, טרקטוריסט ומגשים בן 21 שנהרג במלחמת השחרור, ועדי כהן בן ה–19, גולש גלים שנפל במלחמת לבנון השניה, דברתי. שניהם נפלו בגבורה, וישארו צעירים לנצח. יהי זכרם של הנופלים ברוך. כאן הנאום המלא בחדרה, כאן לפייסבוק, ובתמונות למטה בטקס ובצעדה בעיר לזכר הנופלים, עם ראש העיר צביקה גנדלמן.
 
דגל ישראל שלי. זיו קורן צילם אותי בפתח הבית שלי עם דגל ישראל לפרוייקט ח"כים עם דגלים של "ישראל היום" ליום העצמאות, בהמשך גם מה שאמרתי על הדגל ו(חלק) ממשמעותו בשבילי כסמל.
 
ראש ממשלה תהיה, רמטכ"לית לא. מה יהיה מצבן של נשים ביום העצמאות עוד 20 שנה? ולמה כדאי לדבר עוד לפני שמקימים משפחה על איך תיראה חלוקת הנטל בבית? על כל זה ועוד בראיון למאקו.
 
על ההחלטה המקוממת לבנות היכל פאר מנקר עיניים לראש הממשלה – בראיון לאורלי וגיא בערוץ 10:
 
על החובה והזכות לפעול למען תיקון המדינה, דברתי עם תלמידי שכבת י' בעירוני א' (בית הספר שבו רמה הבת הקטנה שלי לומדת בי"ב) ביום שבו קבלו תעודת זהות: 
 
שחקי שחקי על החלומות. הערב בשבע בערב בגל"צ אתם מוזמנים להאזין לראיון שלי אצל המשורר דורי מנור. שעה שלמה על השיר המופלא "אני מאמין" של טשרניחובסקי ועל עולם הערכים שבין מילות השיר. 
 
שבת שלום,
 
שלכם,
 
שלי