פרסום הצהרות הון של חברי הכנסת

10 ביוני, 2014

שלי התראיינה בתכנית הבוקר של רשת, עם אברי גלעד והילה קורח, לשיחה על הבחירות לנשיאות ועל הצעת החוק שלה לחייב נבחרי ציבור לחשוף את הצהרות ההון שלהם.

"אני מעדיפה תמיד לבחור באדם שהוא נקי כפיים בלי שום ספק, ישר דרך, עם לב נקי, עם נסיון, ממלכתי. אין כאן שום דבר אישי, אלא שיקול ממלכתי - בחירת נשיא לא אמורה להיות מושפעת משיקולים פוליטיים, מפלגתיים, מתשלומים כאלה ואחרים, אלא החלטה שבאופן אותנטי ועמוק שואלת - מי הכי טוב לעם ישראל. והתשובה במקרה הזה היא מאוד ברורה - מדובר ברובי ריבלין."

לגבי החקיקה שלה המחייבת נבחרי ציבור לחשוף את הצהרות ההון שלהם, אמרה שלי כי "לא היינו צריכים להגיע למופע הראווה הזה של הצהרות ההון שתי דקות לפני הבחירות לנשיאות, כי זה דבר שכל נבחר ציבור צריך לעשות לא רק אחרי שהוא נבחר - אלא לפני שהוא נבחר, כשהוא מועמד לבחירה.

לא מדובר בשום פרטים אינטימיים, מדובר בהון שלך, בדירות שלך, ברכוש שלך, באינטרסים, במניות שיש לך. זה א'-ב' - בארצות הברית זה קיים, ברוב מדינות המערב זה קיים, זה המינימום שבמינימום. שהציבור יידע איפה אתה מושקע וכמה כסף יש לך, ממש ככה, כי אחר כך בתור נבחר ציבור אתה תחליט על שכר המינימום, ואתה תחליט על מסים, אז כדאי לדעת מאיזו נקודת מוצא אתה עושה את זה."

 

לחצו כאן לצפייה בראיון המלא.