"התמיכה בשטרית - ליקוי מאורות"

13 ביוני, 2014
האזינו:

שלי התארחה ברדיו 102 FM לשיחה עם אודי סגל ודני סידס, בעניין החוק האוסר של חנינת אסירים שזוכה לתמיכת הממשלה, הבחירות לליכוד ועוד.

"הדבר שאני הכי אוהבת אצל רובי מאז ומעולם, וגם שלשום כשנפגשנו לאחר היבחרו, זו הפשטות שלו. יש לו סוג של ענווה אנושית כזו. הוא אף פעם לא עושה מעצמו סיפור, תמיד מתייחס לעצמו בהומור, חש נוח בעור של עצמו. אם כי כנראה שהקסם הזה שמופעל עלי לא מצליח לפעול על נתניהו, ואפילו יותר מזה: יכול להיות שהעובדה שרובי הוא בן-אדם כל-כך יוצא דופן, עם יכולת לעמוד על הדברים שהוא מאמין בהם באופן נחרץ - וודאי שבסוגיות המאבק על הדמוקרטיה ונגד הגזענות הוא הצליח להטריף את נתניהו - אז יכול להיות שמה שמקסים אותי משפיע עליו בצורה אחרת.

אני מניחה שכל הדברים שגורמים לי לרצות את רובי כנשיא הם מכשול אצל נתניהו. הוא רוצה נשיא שיבצע את כל גחמותיו, ורובי ריבלין מעולם לא עשה זאת - הוא כיבד אותו ונהג בו בממלכתיות, כפי שצריך לנהוג יו"ר כנסת, אבל רובי הוא לא עושה דברו של מישהו. הוא אדם מאוד נעים, משתף פעולה ומחבק - אבל לא מציית ציות עיוור. אולי נתניהו לא יכול להכיל זאת."

 

 

על החלטת מפלגת העבודה לתמוך במועמדותו של מאיר שטרית בסיבוב השני, אמרה כי "זה היה ליקוי מאורות מאוד גדול. אמרתי את זה בזמן אמת לזהבה, אמרתי לבוז'י ואמרתי לאיתן. גם לא האמנתי שזה קורה לנגד עיני - שאחרי המהלומה שמפלגת העבודה ספגה בגלל פרשת פואד, שמלכתחילה לא היה צריך להיות מועמד העבודה ושל רוב הח"כים של מרץ, לא האמנתי שאנחנו שוב צועדים בעיניים פקוחות לקראת תסריט זהה. 

לא צריך שמועות - הייתה עובדה. בן אדם חתם על הסכם שתיקה עם אישה שעסקה בנקיון ביתו. זה היה מידע גלוי ופורמלי, נחתם הסכה כזה - 270 אלף שקלים פיצוי על שנתיים עבודה. מישהו אמר לי שצריך להכיל על זה את החוק שלי על הגבלת שכר בכירים מרוב שזה סכום מטורף. אני מחבבת את מאיר שטרית, אנחנו חברים הרבה שנים, אני מכבדת אותו ומחבבת אותו - אבל עם דבר כזה אי אפשר ללכת לנשיאות, נקודה. ואם מפלגות מעוניינות להוליך את האיש הזה למשרה הרמה ביותר במדינת ישראל, יתכבדו האנשים שעושים איתו דילים - בחתונה של דרעי - ויגידו לו, 'אנחנו עושים מהלך מאוד בעייתי מבחינתנו, כבר נכווינו, אתה חייב להראות לנו את ההסכם.' במקום זה הסתפקו באיזה צטלה שהיה כתוב עליה משהו. זה לא יעלה על הדעת.

בסוף אני מרגישה תחושת הקלה - הדימוי שכל הזמן יש לי בראש הוא שמישהו לקח צינור כיבוי אש וניקה עם זרם חזק לכלוך שהיה שם כל-כך הרבה שנים עד שלא ראו שזה לכלוך וחשבו שזה חלק מהריהוט. ובסוף נבחר המועמד שרוב העם רצה בו."

 

להאזנה לראיון המלא: