יש אשם אחד בחטיפה הזו: החוטפים הטרוריסטים

22 ביוני, 2014
האזינו:

שלי התראיינה ברדיו חיפה בתכנית "מדליקים אש" עם גדי נס, בעניין חטיפת שלושת הנערים וההתפתחויות בפרשה.

יש להפריד בין שני עניינים: זה האקטואלי, הוא חטיפת הנערים, שכאן אני משוכנעת שיש מכנה משותף פוליטי רחב מאוד, בודאי בכל המפלגות הציוניות, ולא רק, והוא הרצון והשאיפה והתפילה ששלושת הנערים ישובו לביתם בריאים ושלמים. כאן אני גם מסתייגת מהשיח הצדדי הזה שנולד ובו מאשימים את הנערים שלקחו טרמפים. את זה אני דוחה על הסף - יש אשם אחד בחטיפה כזו, ואלה החוטפים הטרוריסטים. זה פיגוע לכל דבר.

דבר נוסף, עליו יש מחלוקת אבל כאן אני נותנת גיבוי מלא לממשלה, והוא הזכות שלנו לפגוע בתשתיו חמאס בגדה - גם אם בפגיעה בתשתיות האלה אין קשר ישיר בהכרח לחטיפה. למדינה ריבונית יש זכות מלאה לפגוע בארגון שככל הנראה הוא זה שאחראי גם לחטיפה.

עכשיו, לסוגיית המשא ומתן. התגובה הקרירה והצוננת והמבטלת של ראש הממשלה לדבריו של אבו מאזן היא פשוט שגיאה אסטרטגית. מה אנחנו רוצים מאבו-מאזן עכשיו - שיחזור בתשובה? שיניח תפילין? הוא אמר את הדברים הכי קיצוניים, הכי מקוממים בציבור שלו ובמדינות הליגה הערבית. 

הוא עשה דבר שמעט מאוד מנהיגים מעיזים לעשות - גם אצלנו. לצאת בהכרזה שסותרת לחלוטין את האווירה ברחוב הפלסטיני, לגנות את החטיפה מכל וכל, להגיד בצורה הכי ברורה ששיתוף הפעולה בין הרשות הפלסטינית לבין מדינת ישראל הוא חשוב לפלסטינים, להוקיע את פיגוע החטיפה. שערה משערות ראשו של בנימין נתניהו לא תזוז, וכבודנו לא יפגע כהוא זה אם הוא יברך על הדברים האלה."

 

להאזנה לראיון המלא: