יחימוביץ': יש לפעול לפי הקצב שלנו ולפי האסטרטגיה שאנחנו מציבים לעצמנו, ולא להיגרר אחרי חמאס

5 באוגוסט, 2014

שלי התראיינה לתכנית 'אורלי וגיא' על מבצע 'צוק איתן' שם אמרה: "המפעל הציוני, מהרגע שהוא החל, מלווה במלחמות עם אויבים. אלה הם חיינו, למרבה הצער. הרי כל מי שיושב מסביב לשולחן הזה היה רוצה שלא יהיה חמאס בעזה, שלא יהיה ולו משגר אחד בעזה, שלא תהיה מנהרה אחת, ובכלל שלא יהיו לנו אויבים. לכן הדיון הוא לא האם היה נכון למגר את החמאס או לא- כי אי אפשר למגר את החמאס, וההתכווננות הזאת עכשיו של הקבינט בהנהגתם של נתניהו ויעלון, היא לא הדבר הטוב ביותר שאנחנו מדמיינים על פי דמיוננו והפנטזיות שלנו, אלא האופציה הטובה ביותר, הפחות מזיקה, היותר סבירה שאפשר היה להגיע אליה".

"אני לא חושבת שהקול [של נתניהו] זה קול של שמאל או ימין, אני חושבת שזה קול מפוכח וריאלי, ולכן גם קל לי להתכנס סביבו. זה לא קול שמבטיח מגדלים באויר ולא 'ותשקוט הארץ ל-40 שנה' ולא מיגור ומיטוט כל אויבינו, אלא 'נכה בהם מכה חזקה מאד'- כי מדובר באויב אכזרי ומרושע שרוצה לחסל אותנו- ולכן, נראה להם את עוצמתנו ואת כוחנו- והראנו להם את עוצמתנו ואת כוחנו. ואז נתכנס אנחנו לפי הקצב שלנו ולפי האסטרטגיה שאנחנו מציבים לעצמנו, ולא נגרר אחריהם. כי הייתה סכנה שבעקבות החטיפה שנחשבה לאירוע אסטרטגי, ולדעתי בטעות, הייתה יכולה להיות הסלמה עוד יותר גדולה שהיינו משלמים עליה בעיקר בהרבה מאד חיים של חיילים".

"אותי כאופוזיציה אתה תשמע אומרת שלמרות שכאן התכנסנו כאופוזיציה ציונית אחראית מאחורי ראש הממשלה- מלחמות לא מחסלות איום קיומי על מדינת ישראל. זאת עובדה. לכן אני אומרת: קחו עכשיו את ההזדמנות הזאת שנוצרה, ישראל מעולם לא הייתה במצב שהיא הייתה חלק מציר כל כך רחב במזרח התיכון, ודברו- לא עם חמאס, נוצר כאן ציר שאי אפשר להשאיר אותו בלי לנצל אותו: עם אבו מאזן, עם סעודיה, עם האמירויות". 

לצפייה בראיון לחצו כאן