בנק ישראל נכנע ללחץ - יעסיק את האם השכולה ישירות

19 באוגוסט, 2014

כתבתה של קרן מרציאנו במהדורה המרכזית בחדשות ערוץ 2:

"כמעט חודש אחרי שסמל ראשון משה מלקו ז"ל נפל בקרבות בעזה, ואחרי אותה מודעת אבל שאנחנו יכולים לראות שבה טרחו בבנק ישראל לציין שאמא שלו היא עובדת קבלן, בבנק ישראל נכנעים סוף סוף לביקורת הציבורית ומודיעים הערב על הצעד שהתבקש כבר לפני כמה שבועות, שהם יציעו לאמו של משה לקץ', מלקו, עבודה קבועה בבנק. 

זה קורה גם בעקבות הביקורת הציבורית, וגם בעקבות פוסט זועם במיוחד בפייסבוק שכתבה אמש חברת הכנסת יחימוביץ', בו היא תקפה באופן אישי את נגידת בנק ישראל. היום בבוקר כונסה ישיבה דרמטית של כל צמרת בנק ישראל יונית, לא דנו שם על שער הדולר או על ההאטה החריפה במשק שדנו עליה רק לפני כמה דקות, אלא דיברו על הסוגייה הרת הגורל - האם לדבר לעבודה קבועה את לקץ' מלקו או לא. בסופו של דבר כאמור, ההחלטה היא שיציעו לה לעבוד באופן קבוע. בבנק גם טרחו להבהיר לנו כל היום שהם סייעו למשפחה במהלך חודש האבל הזה.

בשורה התחתונה בבנק ישראל מודיעים רק היום על צעד שהיה מתבקש כבר לפני כמה שבועות, ושוב פספסו הזדמנות להשפיע על סדר היום הכלכלי, כמו שבבנק ישראל פספסו את ההזדמנות להשפיע בשכר הבכירים. גם כאן הם יכלו להשפיע באופן הרבה יותר חיובי על כל סוגיית עובדי הקבלן וחוסר היכולת שלהם להתפרנס בכבוד - חבל שהם לא בחרו לעשות את זה."

לחצו כאן לצפייה בכתבה.