"הציבור התקומם - ובצדק - על הגישה האטומה והמנותקת הזו"

21 באוגוסט, 2014

שלי התראיינה לתכנית "כנסת ברשת" בערוץ הכנסת, עם ירון אברהם, על פרשת לקץ' מלקו בעקבות החלטת בנק ישראל לקלוט אותה להעסקה ישירה.

"הפרשה הזאת הסתיימה. היא הייתה צריכה להסתיים בשקט, כמעשה מובן מאליו של חסד ושל סולידריות אחרי שלקץ' מלקו איבדה במלחמה בעזה את בנה משה, אבל הייתה כאן איזו עיקשות אכזרית, בלתי מובנת, מקוממת בצורה בלתי רגילה. ניסיתי לסיים את זה מאחורי הקלעים, אבל בלית ברירה פתחתי במערכה פומבית. לצערי הנגידה התרצתה כיוון שהיא הבינה שזה גורם לה נזק, לא כיוון שהיא הבינה שזה מוסרי ונכון.

הנגידה שינתה את דעתה כיוון שהעליתי פוסט מאוד נוקב, שכבר היה אישי נגדה, בגלל שהחצנתי את המאבק והפסקתי לנהל אותו בשקט, ובגלל שהיא הבינה שהציבור מתקומם וזועם - ובצדק - על הגישה המנותקת, המתנשאת והבלתי אפשרית הזאת. לפי השקפת עולמה של נגידת בנק ישראל יש אנשים שראויים להיות מועסקים ישירות בבנק, ויש כאלו שלא משנה מה יהיה - הם נידונו מרגע לידתם להיות עבדי קבלן. אז מסתבר שהציבור חושב אחרת, והיא הבינה שהדבר מעורר הרבה זעם.

אני חייבת להגיד שהייתה הרבה נכונות מדהימה ומחממת לב של המון קבוצות, תנועות נוער, כל מיני עמותות, המון חברה צעירים בעיקר, להילחם בצורה מאוד נוקבת נגד הגישה והשיטה האטומה והלא צודקת הזאת, ואני חושבת שהיא הבינה והסיקה מסקנות - קצת באיחור, עם הודעה מגומגמת ואפילו קצת שקרית, אבל ניחא."

לחצו כאן לצפייה בראיון המלא.