"האופוזיציה מספקת מטריה אחראית ומתונה למבצע שיכולה לשמש דוגמה ומופת"

21 באוגוסט, 2014
האזינו:
שלי התראיינה ביומן הצהריים ברשת ב', עם אסתי פרז, בעקבות נזיפתו של נתניהו בחברי הקבינט והמשך מבצע צוק איתן.
 
"אין שום צורך בממשלת אחדות לאומית. האופוזיציה ברובה מפגינה אחריות ומתינות, ויכולה לתת שיעור ופרק בהלכות סולידריות ומתן גיבוי לחלקים גדולים מהקואליציה. אנחנו רואים כאן מופע אימים של תחרות על כותרות פוליטיות והיעדר תיאום שאני לא חושבת שהיה אי פעם כמוהו בקואליציה במהלך מלחמה. לכן שידאגו האדונים הנכבדים לשלום בית אצלם קודם כל, ואני חושבת שהמטריה האחראית והמתונה שמספקים רוב חלקי האופוזיציה יכולה לשמש דוגמה ומופת, ולא צריך לאתגר אותנו יותר מזה.
מה גם שלמרות התמיכה שאנחנו מעניקים במהלך המבצע הצבאי, ובוודאי הגיבוי המוחלט לחיילי צה"ל ולצה"ל, כמובן שברקע הדברים ומעבר למלחמה הזאת שהיא סבב שלישי זהה כבר בתוך שש שנים, אנחנו בניגוד גמור לעמדת הקואליציה סבורים שההבקעה האמיתית צריכה להיות במישור המדיני.
זאת אומרת להוציא מתוק מעז, לקחת את המלחמה הרעה הזו - הרי אין מלחמה טובה, אין מלחמות שמחות - ולקחת את ההזדמנויות החדשות שנוצרו כאן, שהן בקנה מידה היסטורי. אני לא חושבת שאי פעם היינו עדים למערך כזה של מדינות ומעצמות ערביות שאנחנו חלק ממערך האינטרסים שלהן. סעודיה, ירדן, מצרים, הרשות הפלסטינית, איחוד האמירויות ועוד מדינות מהוות יחד גוש מאוד מתון. חייבים לקחת את ההזדמנות ההיסטורית הזו כדי לנסות ולייצר מהלך איזורי ובינלאומי. לפחות לנסות - אנחנו חייבים את זה לילדים שלנו."
 
להאזנה לראיון המלא: