חברי הקבינט מעדיפים לגזור לעצמם דיבידנד פוליטי במקום לשדר אחידות

23 באוגוסט, 2014
ח"כ שלי יחימוביץ' התארחה בתכנית הבוקר של קשת, עם יואב לימור וגלית גוטמן, בהמשך לנאומו של נתניהו מאתמול על הביקורת הנשמעת מהקבינט.
 
"אנחנו לא מדברים כאן על נימוסים והליכות, זה לא ששרים בממשלה או בקבינט לא מתנהגים יפה בעת מלחמה. יש כאן משהו הרבה יותר חמור, והוא משדר פרוק וריסוק של קואליציה – שהיא אולי טוב ואולי רעה, ואני ודאי לא אוהבת אותה – אבל שאמורה להנהיג את המדינה. זה גם משדר מסר לציבור – החוסן של אזרחי מדינת ישראל הוא מפתח בדרך לצלוח את המשבר הזה בשלום.
אנחנו רואים כאן קואליציה מלאת פילדמשרדלים, גנרלים ומנהלים גדולים, שאם רק יתנו להם לסדר את העניניים מיד יוכה החמאס ויורתע. יש כאן משהו שהוא גם מטריד וגם לא קשור  למציאות – הרי אם ניתן לדני דנון את המושכות הוא לא באמת ידע לסדר את העניינים ולהכריע את חמאס.
 
אי אפשר שלא להיות חשופים להררי הציניות מהפוליטיקאים, לפחות מחלק מהם. אנחנו רואים חשיבה תועלתנית, שאין בה ולו שמץ של מחשבה או תכנון ארוך טווח או אפילו הזדהות עם גורלה של המדינה. יש בזה משהו נורא מתסכל, שרוב חברי הכנסת בוחרים לגזור לעצמם איזה דיבידנד פוליטי מארוע שהוא ארוע קשה, שצריך בסופו של דבר לצלוח אותו בשלום.
 
אני רוצה להתייחס לדבריו של נתניהו על אופק מדיני חדש – זו כבר בשורה, יש פה חדש שלא שמענו משהו שהוא כבר מעבר לניהול הסכסוך. עד כה כאופוזיציה אחראית גיבינו את התנהלות הממשלה, אך בודאי שאנחנו לא מגבים את התנהלותה המדינית. כבר חמש שנים אנחנו רואים כאן מעבר מסכסוך לסכסוך, כבר שלושה סכסוכים, כאשר ברור שהפתרון חייב להיות בסופו של מדיני."