יחימוביץ': גאה בעמדת מפלגתי

24 בדצמבר, 2007

יומן ערוץ 7


חברת הכנסת שלי יחמוביץ' גאה במפלגתה, מפלגת העבודה, על נחישותה מול חוק ההסדרים והבהרתו החד משמעית של יו"ר המפלגה, שר הביטחון אהוד ברק כי המפלגה תתנגד להצעה במתכונתה הנוכחית.


ביומן ערוץ 7 אמרה כי לכנס הפעילים אותו כינסה לפני ימים אחדים, ועסק בסוגיות הכלכליות חברתיות, הייתה השפעה על יו"ר המפלגה שלדבריה "מבין מאז שנבחר כי יש מקום לסדר יום חברתי כלכלי גם בציבור וגם במפלגה וכשבכינוס הוא ראה 700 פעילים מרכזיים שהנושא אכפת להם יש לזה השפעה עליו". להערכתה של יחימוביץ' קיים שינוי במהלכיו והתייחסותו של ברק לסוגיות אלה.


יחימוביץ' תוקפת בחריפות את האוצר שלדבריה מנסה לקושש כספים בעיקר מהחלשים בחברה. זאת על פי תפיסתו ובה "אסור לגעת בבסיס התקציב ולכן ההטבה לעם תהיה בהקלות מס, אלא שצריך להגיע לתקרת המס והחלשים לא מגיעים לתקרה הזו".


חברת הכנסת יחימוביץ' קובעת כי בתקציב הנוכחי הנפגעים הם מקבלי הקצבאות והעניים שלדבריה ארבעים אחוזים מהם עובדים. חרונה של יחימוביץ' גובר במיוחד כשהיא מדברת על הצעת מס הבריאות לעקרות בית. "זו המצאה הזויה של האוצר. לקחת מס ממי שאינו עובד ואין לו ממה לשלם את המס הזה. המטרה של האוצר היא לא בריאותית. הכסף הזה לא הולך למטרות בריאות אלא בסך הכול זהו עוד מקור תקציבי של האוצר".


להערכתה של יחימוביץ' תשומת הלב הציבורית לנושאי רווחה וכלכלה מובילים לשינוי תודעתי עמוק בציבור ומאידך לשינוי גם באופן קבלת ההחלטות בדרג מחוקק. לדבריה כבר כעת, שלוש שנים לאחר שאיש לא ידע מהו חוק ההסדרים ברור לציבור כולו שמדובר בחוק דרקוני שמרע עם החלשים, כהגדרתה.


לכתבה המלאה ב-ערוץ 7