מישהו מבין מה המשמעות של חינוך משמעותי?

5 בספטמבר, 2014
שלי התראיינה לתכנית מדברים על זה בערוץ 2, עם שי גולדן ונעמה חן, לשיחה בעקבות החלטת הממשלה על קיצוץ רוחבי, וכן בעקבות המונחון לפתיחת שנת הלימודים שפרסמה.
 
"שאלתם קודם למה בתמלוגי המס על משאבי טבע לא נוגעים ובתקציבי הרווחה כן. התשובה היא כי הם יכולים. כי לאנשים עניים אין לוביסטים. זה נורא פשוט – אין לוביסטים, אין עורכי דין, אין יועצים שמגיעים במיוחד מחו"ל כדי להוציא את הנשמה לששינסקי. יש להם נציגים בכנסת – וחלק גדול מהנציגים האלו לצערי גם קשורים באותם לוביסטים ובאותם בעלי הון, וזה אחד משורשי הבעיה."
לשאלה מה הביא אותה להכין את המונחון לתלמיד, ענתה: "קודם כל האינפלציה במילה משמעותי. בכלל, במלים שר החינוך הזה נפלא, המלים שלו מאוד יפות. כשהוא מדבר אני אפילו מרגישה שערכית אני יכולה להזדהות איתו. אבל הפער המטורף בין המלים לבין המעשים הוא פשוט בלתי נתפס. אתמול האיש הזה הרים אצבע בישיבת ממשלה על קיצוץ במשרד שלו, לתלמידים שלו. יש כאן התנערות גמורה מאחריות.
אם שר החינוך מדבר על שוויון אבל מוציא חוזר מנכ"ל שמגדיל את התל"ן, שזה תכניות לימודים בשכר להורים שיש להם, פי שלוש – אז משהו לא מסתדר בין הרטוריקה לבין הדברים. וכל הזמן אומרים את המונח "חינוך משמעותי", "למידה משמעותית". מישהו מבין מה המשמעות של המשמעותי הזה? אז החלטנו להוציא מילון מונחים באמת משמעותי."