רמה התגייסה, ואיך זה קשור לאורי שגיא וליואב גלנט. אורי שגיא - הסיפור האמיתי. האם גלנט מחזיק דרקון בצריחי הטירה שלו. למה מונופול הבנקים פוחד מהבנק החברתי. מדריך הטרמפיסט לגלקסיית ההפרטה, ושני צל"שים.

12 בספטמבר, 2014

רמה זיו יחימוביץ' בבקום השבוע

שלום לכם חברות וחברים,

לפני הכל, שימו לב שבסוף הניוזלטר אני מזמינה אתכם לכמה אירועים מעניינים שאשתתף בהם השבוע: כנס התהליך המדיני הישראלי-פלסטיני על ציר הזמן; שבתרבות מחר עם יואב קרקובסקי; ועידת החברה והכלכלה של TheMarker ; כנס בינלאומי על יחסי עבודה בשיתוף ארגון העבודה הבינלאומי, ועוד. אשמח שנפגש שם!

איכשהו חלקים לא מעטים מהניוזלטר השבוע קשורים לעובדה שמהשבוע יש לי שני ילדים בצבא. גל שהתגייס לפני חמש שנים וכעת הוא קצין בקבע, בתפקיד משמעותי מאוד, ורמה הקטנה והמתוקה שלנו שליווינו השבוע לבקום, בהתרגשות עצומה, וגם עם כאב קטן בלב על הפרידה הסופית מהילדות (אתמול היא סימסה מהטירונות שהיא סוגרת בראש השנה ולא תהיה בארוחת החג ואפילו את הפרט השולי הזה היה לי קשה לעכל). לילדים שלנו, לדור הנפלא והמוסרי והאכפתי הזה שצמח כאן כמו פלא בעשור האחרון, מגיעים מפקדים שהם לא רק אנשי צבא טובים, אלא גם דמויות מופת מוסריות ופיקודיות. ויש מפקדים רבים כאלה, לשמחתנו. אין צורך להתפשר.

אלוהים מרחם על הגנרלים, רק על נפגעות תקיפה מינית לא ירחם עוד. בזה מאמין בכל לבו האלוף במילואים אורי שגיא, שבראיון בעיתון הארץ היום, שבו הוא פורש את משנתו המדינית,  הוא ממציא נרטיב כוזב לנסיבות המבישות של עזיבתו את מפלגת העבודה כשעמדתי בראשה. ובכן, אני מאמינה שהסיפור האמיתי צריך להיות מסופר אחת ולתמיד, לטובת נשים בכלל וחיילות בפרט שנפלו קורבן לתקיפה מינית של מפקדים אלימים, והן חיות עם הכאב, הטראומה, הפגיעה הקשה, ולעיתים רואות את מעניהן משגשגים ומצליחים לנגד עיניהן, בלי שאיש ישמיע את קולן. אורי שגיא הסיפור האמיתי המתפרסם היום בהארץ:

"... אני זו שהצעתי לשגיא להתמודד לכהונת ח"כ ברשימת העבודה, עת שימשתי יו"ר המפלגה, ואחרי סדרת שיחות. חשבתי שהוא חכם, מעמיק, בעל רקורד מכובד ומייצג בכבוד את ערכי תנועת העבודה... אלא שבאוקטובר 2012, כשבוע אחרי שהכרזנו יחד על הצטרפותו למפלגה, בקשה להפגש אתי אישה רצינית ומוערכת, הנושאת בתפקיד בכיר במשק. היא ישבה בלשכתי במפלגה, וסיפרה, לתדהמתי, ששגיא אנס אותה לפני שנים רבות... 'שמעתי אותך אתמול משבחת אותו ומתגאה בו', היא אמרה לי, 'והבנתי שהגבול הוא כאן ולא אשתוק יותר. הרעיון שיכהן כח"כ, או שר, הוא בלתי נסבל' ... בשבועיים שחלפו מאז הפגישה ביצענו במטה המפלגה שורה של בדיקות והתייעצויות. נפגשתי עמה שוב ושוב, היא נפגשה, לבקשתי, עם משפטן בכיר ביותר ומסרה לו תצהיר. היא נבדקה בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת. התייעצתי עם קבוצה מצומצמת של אנשים מנוסים בתחומם, בהם רמטכ"ל לשעבר ושר משפטים לשעבר. לבסוף זימנתי את שגיא לפגישה..."
מה בדיוק קרה באותה פגישה, ועוד פרטים, תוכלו לקרוא באתר שלי, וגם בפוסט שהעליתי לפייסבוק, שמסתיים כך: "... היום יותר מתמיד, אחרי שלל פרשיות, הטרייה שבהן היא בושת הבחירות לנשיאות, עת ראשי מפלגות בחרו להעלים עין מהכתובת שהייתה על הקיר, וגיבו מועמדים מפוקפקים, ברור לי שעשיתי את המעשה הראוי והנכון היחיד שהיה יכול להיעשות... עבור שגיא, שברור כי כושר השיפוט המוסרי שלו משובש כליל, בהחלט יתכן שמדובר באירועים זניחים בעברו הרחוק. אלא שעבור נשים שעברו את זה,  מדובר באירוע אלים ומכונן בחייהן ובצלקות שיישאו עד סוף ימי חייהן. על כך נאמר – הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת." 

אורי שגיא ואני ב 22.10.12 במפלגת העבודה, בהכרזה על הצטרפותו

ועכשיו תסתכלו טוב על תצלום האוויר של הטירה הזאת. מיהו הדוכס שחי בה? האם היא לקוחה ממשחקי הכס? האם יתכן שהיא בישראל? לשם מה ארבעה צריחים? לירות מהם חיצים ובליסטראות על אויבים? לכלוא בהם דרקונים?

האלוף במיל' יואב גלנט, הוא שגר בטירה המופרכת הזאת, הטובלת בעברות בניה, בתחמונים, בראוותנות ובחמדנות שאינה יודעת שובע. כמו בעניין אורי שגיא, גם כאן, בלי חמדה ופשוט בלית ברירה אני נאלצת לשוב ולהידרש לפרשה. למה נאלצת? כי גלנט חושב שסבב הופעות כפרשן בערוץ 2 בזמן המלחמה מחק וניקה את הממצאים שבגללם בוטל מינויו לרמטכ"ל לפני שלוש שנים וחצי. וכבר הוא מודיע שהוא מחכה לקריאה מהממשלה שתמנה אותו לרמטכ"ל. והכתבים הצבאיים מדווחים שנתניהו שוקל זאת ברצינות. קשה לצפות מנתניהו, בעצמו חמדן לא קטן, שזה עתה ניצל בעור שיניו מפרשת "ביביטורס", שיזדעזע ממראה הטירה הזאת ומהעבריינות שהיתה כרוכה בה. קשה שנתניהו יבין שהאתוס הערכי של צה"ל הוא לא פחות חשוב ממוכנותו למלחמה. שרמטכ"ל צריך להיות קודם כל דמות מופת לחייליו.
לפיכך, לפני שנחזור על הפיאסקו שהיה אז, אני מתריעה בדיוק כשם שעשיתי לפני ארבע שנים:  לא בבית ספרנו. מי שרוצה ללמוד עוד על פרשת גלנט והאירועים שהובילו לביטול מינויו לרמטכל, על התחמונים, ההשתלטות על קרקעות לא לו, הבניה הלא חוקית, הפעלת השררה להטיל מורא על פקידים בעודו במדים, על דוח המבקר – בפוסט המלא בפייסבוק, וגם באתר שלי.
הנה גם בגלובס, ובמעריב, בראיון אצל גדי נס ברדיו חיפה בעניין גבי אשכנזי ויואב גלנט גם יחד, ועוד ראיון על אשכנזי וגלנט במהדורה המרכזית של ערוץ הכנסת אצל אורית לביא נשיאל, הקליקו כאן:

במייל של שבוע שעבר פירטתי והסברתי את פשר התרמית הגדולה מאחורי הקיצוץ בתקציב, ואת העובדה שהקיצוץ הרוחבי של שני מיליארד שקל מהחלשים ביותר ושקל לא ממי שיש להם, לא נועד למימון הוצאות צוק איתן, אלא כדי להקטין את המדינה. הנה כתבה בגלובס וכתבה בדמרקר בעקבות המייל ששלחתי לכם, והנה הפוסט המלא בפייסבוק וגם באתר.

הבנק החברתי אופק שרכשתי בו מניה קורם עור וגידים. 3000 חברים כבר קנו מניות ונצברו בו 9 מליון שקלים, כולם שלנו. מזמינה אתכם לקחת חלק ולקנות מניה, כמוני, אפשר לעשות זאת כאן. למה לעשות זאת? צפו בראיון משותף שלי עם דורון שורר, לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה, והממונה על שוק ההון במשרד האוצר, וממקימי הבנק, על הקמפיין השקט והאגרסיבי שמנהל מונופול הבנקים הגדולים נגד אופק. שחס וחלילה לא תהיה תחרות:

מדריך הטרמפיסט לגלקסיית ההפרטה. חוק ההסדרים ועונת ההפרטות בפתח, ואנחנו נעמוד על המשמר. מרכז חזן לצדק חברתי ודמוקרטיה במכון ון ליר עושה עבודה מעולה בכל הנוגע לחקר ההפרטות במדינת ישראל ולמעקב אחרי תוצאותיהן האומללות. השבוע הם שגרו מכתב לועדת שרים לחקיקה. הם צופים כעשר (!) הפרטות מלאות או חלקיות במסגרת חוק ההסדרים.

"אנחנו קוראים לכם לא לאשר את המהלך ללא שיקול דעת מעמיק, ובוודאי שלא באמצעות  המחטף של חוק ההסדרים שנועד למנוע דיון ציבורי והליך חקיקה מסודר", הם כותבים.  "מדובר במהלך בעל השלכות רחבות למשק ולחברה,  המשך של מדיניות ההפרטה ב- 30 השנים האחרונות, שנעשתה בישראל  רובה ככולה ללא בדיקה ראויה וללא הוכחות בדבר כדאיותה... מדינות רבות במערב שוקלות כעת מחדש את מדיניות ההפרטה..." למכתב המלא, המומלץ מאוד לקריאה, הכנסו לכאן. על המכתב חתומים רבים וטובים, פרופ׳ יצחק גל-נור, פרופ' לאה אחדות, פרופ' אביה ספיבק, ד"ר אמיר פז פוקס, וגם הכלכלן עמית בן צור שהיה ראש המטה שלי כיו"ר אופוזיציה. מסמך שעמית כתב במכון ון ליר מצורף למכתב: המדריך לקבלת החלטות בטרם הפרטות ומיקור חוץ. זו עבודה מאוד יסודית שמעולם לא נעשתה.

עמית בן צור

יש עתיד, וזה לא שם של מפלגה. במסגרת מה שלשמחתי כמעט הופך לפינה קבועה בניוזלטר הזה, אספר לכם על מעשים אמיתיים ומעוררי תקווה למימוש הערכים שלנו. הפעם על מכינת רבין, וגם על מטה המאבק למחירים הוגנים בקריית יובל.
המאבק של קריית יובל: כך מצליחה קהילה מגובשת ונחושה להוזיל מחירים מופקעים של רשת חמדנית במיוחד. איתי גוטלר וניר ינובסקי דגן הובילו בקריית יובל מאבק יצירתי בן 200 ימים להורדת המחירים המופקעים של סניף "שופרסל שלי" בשכונה. זה הסתיים בניצחון. הנה סיכום המאבק וגם הזמנה למסיבה:

מכינת רבין. לא יאמן איך המקום המופלא הזה, בהנהגתו של דני זמיר, מצליח לייצר פעילות אידיאולוגית ומעשית מעמיקה ולהוציא מתוכו בכל שנה בוגרים נהדרים עם תחושת שליחות, כלים וכישורים לשנוי פני החברה. מועצת המכינות הקדם צבאיות (שדני עומד גם בראשה) נעתרה לפנייה הדחופה של ראשי ה​תנועה הקיבוצית ומאה חניכי המכינה הקדם צבאית על שם רבין ​ירדו לשבועיים עבודה בקיבוצי ומושבי עוטף עזה. מה הם עשו? שיפוץ, בינוי, שיקום, הדרכה. כשיסיימו, יחליפו אותם עד ראש השנה חניכי המכינות עמ"ק ועין פרת, וגם אחר כך ימשך הסבב. כבוד! והנה התמונות המלבבות:

וגם ברכות לענבר הוכברג המוכשרת, יו"ר תא דור חדש של מפלגת העבודה, שנבחרה להיות יו"ר  אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב אחרי 14 שנים שלא כיהנה בתפקיד הזה אישה. בהצלחה!

 

מזמינה אתכם לכמה אירועים פתוחים שאני משתתפת בהם השבוע, מאוד אשמח לפגוש אתכם שם:
שבתרבות עם הכתב הפוליטי של קול ישראל יואב קרקובסקי. מחר, 13.9, שבת, במרכז רוזין ברמת אביב ג', שעה 11:00.
כנס: התהליך המדיני הישראלי- פלסטיני על ציר הזמן- במכללה האקדמית נתניה, 16.9, יום ג'. אני מסכמת את הארוע כפי שתוכלו לראות בהזמנה יחד עם פרטים נוספים:

הכנס החברתי כלכלי, ועידת החברה והכלכלה של TheMarker ושנת השבע. סמי פרץ עורך דמרקר מראיין אותי על הבמה. 18.9, יום ה', אודיטוריום סמולארש, אוניברסיטת ת"א. צריך להירשם מראש, הנה התוכנית המלאה:

כנס בינלאומי על יחסי עבודה, בשיתוף ארגון העבודה הבינלאומי ILO וקרן פרידריך אברט בישראל.על אי שוויון ויחסי עבודה. 18.9, יום ה,  בשעה 12:00, פתוח לקהל בהרשמה מראש, בטלפקס מס': 03-5757866. הנה ההזמנה: 

בהרמות הכוסית המפלגתיות אשתתף ככל שרק אצליח – הנה שתיים שאשתתף בהן בודאות:

מודיעין: סניף מפלגת העבודה מודיעין מכבים רעות והמשמרת הצעירה, מתכבדים להזמינך להרמת כוסית חגיגית לכבוד השנה החדשה, במעמד חברי כנסת מהסיעה ומכובדים ומכובדות נוספים!
יום רביעי , 17.9, 18:30, בית משפחת אדמון, זמיר 272 מכבים. אירוע בפיייסבוק.

להתראות ושבת שלום,

שלכם,

שלי